Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idővel majd hozzászokom az...

Idővel majd hozzászokom az egyetemhez, igaz?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kezdtem az ELTE-n informatikus könyvtáros szakon.


Rettenetesen furcsa az egész. A legtöbb tantárgyam között, a nevén kívül, azt sem tudom megmondani, hogy mi a különbség. Totál átláthatatlan az egész rendszer, hogy ki hova tölti fel az anyagot, ki küldi e-mailben... Nem értem miért van megadva minden tárgynál 2 oldalnyi ajánlott irodalom, amiket a tanárok állítása szerint kb lehetetlenség beszerezni, de mégis egy része szükséges lesz a vizsgához. Kb teljesíthetetlen beadandót kell készítenem az egyik órámra (szabadon választott) és egyszerűen fogalmam sincs, hogy mégis mit kellene tanulnom?! Minden órára tanuljak vagy csak a vizsgákra?


2019. szept. 11. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az első napok, hetek mindenkinek egy káosz.

A tanárok egy része azért mond ilyeneket, hogy ráijesszen a diákra, hogy ne az utolsó pillanatban kezdjen az irodalom után szaladgálni.

Érdemes rendszeresen tanulni, hogy ne gyűljön annyi vizsgára.

2019. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen, igaz
2019. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Igen, az eleje ilyen. Sőt, én minden félévem elején így érzem, ha valami új tárgyam vagy új tanárom van :) Mindenki tök más módszerekkel tanít, mások a követelmények, mások a szokások, más a tárgy felépítése, máshogyan kell rá tanulni stb., úgyhogy szerintem nehéz rajta kiigazodni. Gimi után pedig pláne nagy váltás az egyetem, mert akkor pedig minden új. Aztán idővel beleszokik az ember. Annyi, hogy szerintem ilyenkor nem szabad annyiban hagyni a dolgokat, másokra várni stb., hanem az a legjobb, ha magad kérdezel, magad keresel, magad jársz utána stb., mert így tanulsz, talpraesettebb leszel, biztosan tudsz mindent, szóval a saját helyzeted könnyíted meg. Van olyan szaktársaim, akinek mindenre az volt a válasza, hogy "jó majd kiderül", "jó majd szólnak" és a mai napig nem tud egyedül megoldani semmit, mert teljesen képtelen rá és magatehetetlen, nem érti a szabályzatokat stb. és ez nagyon nem jó dolog egyetemen....
2019. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!