Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fejszámolást felnőtt korban...

Fejszámolást felnőtt korban hogyan lehetne fejleszteni? Úgy a nulláról.

Figyelt kérdés

Elsősorban valamilyen app-ra gondoltam, amit bárhol nyomogathatok, kicsit rendszerezett, értékeli a gyorsaságot/pontosságot/előrehaladást, és én is látom, hogy éppen milyen szinten állok.


Összeadás-kivonás 1000-es számkörben, szorzás úgy, hogy az egyik faktor két tizedes jegyű, illetve osztás egészen százados törtekig.


Nagyon fontos lenne a jövőbeli munkám szempontjából, és egyelőre sehogy sem állok vele, alsóban papíron számoltam, felsőtől kezdve számológép volt.


2021. dec. 21. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Gyakorlással
2021. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos konkrétat nem tudok én sem, de érdemes kutatni, mert emlékszem, hogy vannak ilyen kifejezetten a fejszámolást segítő logikák, módszertanok. Én is kiváncsi lennék, ha valaki ismer ilyet.
2021. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

sokkal nehezebb, mint gyerekkorban...


Én pl. a mai napig simán kiszámolok fejben egy csomó mindent, közelítő módszerrel akár 5-6 jegyű szorzásokat is...


Azt látom a gyerekeimen, hogy mivel akkor már jócskán volt zsebszámológép, telefon, computer, néha a legegyszerűbb szorzásokat is bepötyögik a gépbe. Tehát ki sem alakul bennük a fejszámolás tudása...

2021. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ehhez semmiféle app, vagy bármi segédeszköz nem kell. Ülsz a buszon, nézel ki a fejedből és elkezdesz gyakorolni magadban. 40+ 70, utána nehezíteni és ezt csinálni míg haza nem érsz. Vagy valahol vàrsz akkor nem veszed elő a telód hanem azon gondolkodsz hogy 730+523 az mennyi. Ilyen pofonegyszerűen tudsz gyakorolni.
2021. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás....
2021. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét könyvek:


Irhás János - A fejszámolás titkai


Arthur Benjamin - Fejszámolás

2021. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár ezek könyvek, de megbízhatóbbak, mint a sok ellenőrizetlen app. Boldog-boldogtalan mindenféle selejtet kiadhat.
2021. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ki adhat….
2021. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!