Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Phd hogy működik? El lehet...

A Phd hogy működik? El lehet később is kezdeni, vagy muszáj mesterszak végén?

Figyelt kérdés
Egy ideje már végeztem mesterszakon és érdekelne a kutatás, csak eddig nem vágtam bele (gyerekek meg az élet). Lehet később is kezdeni vagy már nincs rá lehetőség? Csak oda jelentkezhetek, ahol végeztem, vagy lehet máshova is (nyilván adott szakirányon). Időm és kedvem is lenne hozzá, de nem tudom, hogy lehetőség még adott-e.

2021. dec. 21. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
El lehet kezdeni, csak Magyarországon nem fizetik meg rendesen :D csináld külföldön
2021. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez most tényleg nem a pénzről szól :) A piacon jól keresek :) a kutatás az, amiben még úgy érzem, van keresnivalóm.
2021. dec. 21. 22:56
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Elhiszem, de - az én szakterületemen legalábbis - nincs időd mellette dolgozni, tehát valahogy a doktori fizetésedből kell megélned
2021. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
60 évesen is el lehet kezdeni, nincs korhatár.
2021. dec. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi, hogy ide írom: nekem az nem világos, hogy a mesterszak végén már lehet is jelentkezni? Mert feltétele az MA diploma, es egy nyelvvizsga. De nalunk pl azt olvastam, hogy majus eleje a PhD jelentkezes hatarideje. Kötve hiszem, hogy addig lemennek az MA zarovizsgak... vagy lehet, hogy ezek tul regi dokumentumok voltak, szoval van egy kis kaosz a fejemben...
2021. dec. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Én néhány év munka után jelentkeztem doktori iskolába egy másik egyetemre, mint ahol a mesterképzést csináltam. A doktori iskola mellett dolgoztam is. Nem volt könnyű, de a releváns munkatapasztalatomnak köszönhetően végig előnyben voltam azokkal a doktoranduszokkal szemben, akik csak az egyetemi világot ismerték.
2021. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Akkor is lehet jelentezni ha abban a félévben szerzed meg a diplomát.Ha sikeres a doktori felvetelid azzal a feltétellel vesznek fel ha a szeptemberi beiratkozáskor bemutatod a diplomád.
2021. dec. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

El lehet kezdeni később is.

Elvileg bárhova lehet jelentkezni, de a legtöbb hely sorsa előre el van döntve. Szóval úgy kell "készülni", hogy kb. egy fél évvel előtte kell keresni egy kutatóhelyet, ahol van fogadókészség, keresni egy témavezetőt és egy témát.

Utána jön a felvételi, ahol azért ugye ezektől az előzetes megbeszélésektől függetlenül elég jó eredményt kell elérni, hogy felvegyenek.

Ezekre a helyekre a lehető legritkábban lehet "csak úgy, az utcáról beesni".

Amúgy van nappali meg levelező is. Nappalinál is nagyon változó, hogy mennyit kell benn lenni. Előre tisztázni kell a kutatóhely elvárásait.

2021. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Bármikor elkezdheted mester után.
2021. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Koszonom. Ma4 cdak azt nem ertem, miert kellett ennyire lehuzni a valaszomat, nem artottam senkinek.
2021. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!