Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin ha valakit csaláson...

Érettségin ha valakit csaláson kapnak akkor mi történik? Hogyan bukja az érettségit?

Figyelt kérdés

Nem úgy kérdezem, mintha próbálnék bármiben is csalni, csak érdekel, hogy olyenkor mivan, mert senki nem beszél róla, se tanár, se diák. Valamiért nem mondják el. Nem értem miért.


Az a szitu, hogy a vizsgáztató tanár rajtakapja, hogy pl telefont rejtett a ruhája ujjába és guglizza ki a válaszokat. Ott mivan? egyes a dolgozat és megbukik az érettségin, vagy kidobják és értékelhetetlen, vagy nem vizsgázhat többet??

ez is érdekel, hogy ha valaki megbukik az érettségin hogyan vizsgázik újra? nem járhatja újra a 12.-et, emrt azt már kijárta. van pótérettségi?


én 12.-es vagyok, de valamiért nem mondanak semmit a tanárok, legalábbis nagyon ilyen gyengeelméjű szintjén beszélnek. "Semmi nincsen fiam, odamész, és megírod. ennyi". de tanárnő, ha nem sikerül akkor mivan? "Az, hogy elbuktad, nem mentél át". ilyenek után azért hamar feladja az ember a kommunikációt


2021. dec. 25. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Van pótérettségi, de azt már másik, kijelölt iskolában kell megcsinálnod, nem ott, ahol jártál. Legalábbis annak idején a mieink (mivel ez az egy középiskola volt helyben) a legközelebbi város középiskolájába mentek.

A csalás részről nekünk se mondtak semmit, de akkor még nem is volt ilyen technika, és nem is mertünk kockáztatni.

2021. dec. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha valakit csaláson kapnak, akkor többféle lehetőség is van. Az is előfordulhat, hogy az EGÉSZ teremben felfüggesztik a vizsgáztatást, szóval nemcsak a saját, hanem az összes többi vizsgájával is játszol, ha csalsz. Ez persze függ a csalás milyenségétől.


Ha csaláson kapnak és úgy ítélik meg, akkor abból a tárgyból nem folytathatod az érettségit, de az azt követő vizsgaalkalmak akármelyikére jelentkezhetsz a későbbiekben.

2021. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: igen ezt hallottam, hogy van, hogy az egészet felfüggesztik. Ezért is aggódom, ugye egy osztályban fültanúja vagyok sokmindennek, hallom ám, hogy páran tanakodnak néha a csaláson. Hozzáteszem órán is dolgozat közben is csal a fél osztály (én nem, nekem érdekem a tanulás). ezt egyrészt látom, másrészt meg az osztálycsoportba is van, hogy előre megmbeszélik, hogy mit hogy. Katasztrófa ez amúgy. Hogy lesznek ezek mérnökök?? (gépész szak) nem tudom, hogy ha én megírom saját kútfőből az érettségit 4-esre, ők meg csalással, akkor mi lesz. engem felvesznek jó munkahelyre, őket is, aztán páros lábban rúgják ki őket, mert nem tudnak semmit.
2021. dec. 26. 00:49
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Az legyen az ő bajuk, hogyha kirúgják őket. Az már problémásabb, hogyha esetleg a te termedben valaki lebukik és a te vizsgádat is felfüggesztik. De tényleg nem egy nagy durranás az érettségi (pláne középszinten), teljesen fölösleges a csalásban gondolkodni.
2021. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem miért akar valaki csalni, érettségin elég könnyű átmenni. Mármint az alap tantárgyakból. Ha esetleg fizika, kémia, esetleg ezek kellenek emelten, az azért nehezebb, viszont történelem, magyar, nyelv, matematika... ezekből simán össze lehet hozni a középszintűt, szerintem minimális tanulással is egy 70%-ot simán meg lehet írni. Amúgy szerintem olyan nincs, hogy valakit rajtakapnak csaláson, és soha többet nem rakhatja le az érettségit. Amúgy meg a 12.-nek és az érettséginek nincs köze egymáshoz. Mármint, ha megbuksz érettségin, de a 12. osztályt eltudtad végezni, akkor csak annyi, hogy újra jelentkezel érettségire ősszel vagy majd következő májusban. Nem kell újrajárnia a 12. osztályt, a kettőnek nincs köze egymáshoz.
2021. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok.


Amúgy én nehezen hiszem el, hogy ha egy teremben lebukik valaki, akkor az egészet felfüggesztik. Szerintem ez max. extrém esetben lehet, mert én nem tudom elképzelni, hogy tizenpár emberrel ezt tegyék. De nem tudom, nálunk ilyen nem történt érettségin, és nem is hallottam ilyen konkrét esetről a környezetemben, hogy valaki puskázott és lebukott.

2021. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!