Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matekot vagy a törit válassz...

A matekot vagy a törit válasszam fakultációnak?

Figyelt kérdés

Nemsokára itt a fakt választás ideje és fogalmam sincs mit válasszak. Gazdasági vonalon gondolkoztam, de sajnos matekból sokat kell tanulnom ahhoz, hogy jó leg és időre van szükségem, hogy megérthessem a feladatokat. Történelemmel nincsenek különösebb gondjaim, viszont a tanulási módszeremmel lehet gond. Megtanulom 5-ösre, emlékszem rá pár napig, aztán elfelejtem. Ezért van az, hogy mindig jó jegyeim voltak töriből, de szinte semmit nem tudok elmondani 5.-től most 10.-ig... Nem tudom mit válasszak. Matekkal ott többet érnék, de az nekem szerintem egy kínszenvedés lenne. A történelemnél meg egymásra épülnek a dolgok és emiatt nem tudom mit tegyek...


Tippeknek nagyon örülnék vagy esetleg, ha valaki elmondaná a faktokkal kapcsolatos tapasztalatait. (Nem csak töri-matek fakt, bármi jöhet:))



2021. dec. 14. 13:50
A kérdező szavazást indított:
matek
töri
inkább valami más
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem akarsz belőlük emelt szinten érettségizni, akkor egyiket se vedd fel.


A matekot sajnos érteni kell, és fakton nem az van -az elképzeléssel ellentétesen-, hogy több órában tanulod ugyanazt egy kicsit mélyrehatóbban, hanem teljesen más dolgokat vesztek (határérték-számítás, deriválás, integrálás), amikhez ráadásul sokkal absztraktabb gondolkodás szükséges (a végtelennel való számolás), szóval ha a közép matek is nehezen megy, ez még annyira sem fog menni.


Az egyáltalán nem baj, hogy hamar elfelejted a törit. Értelemszerűen ha nem kell belőle naprakész tudásodnak lennie, akkor hamar elfelejted, ez kb. mindennel így van az életben. Ami lényeges, az a passzóv tudás; ha újratanulod az anyagrészeket, akkor nem a 0-ról kell kezdened, hanem van egy jó alapod hozzá. Ebből a szempontból pedig érdemesebb lenne a töri faktot választanod.

2021. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

1

A különbség csak az, hogy a töri tudásával mehet gyártósorra összeszerelni, matekkal pedig van esélye értelmes életre.

2021. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Törit otthon a kanapén is tud ismételni. Matekkal meg lesz jövője, ha ő is akarja. Matek 100%!
2021. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem emelteztem végül

Matekból, de faktos voltam és nem bántam meg, igenis jó alap volt az egyetemi matekhoz, kicsit talán könnyebben ment, és ha gazdasági vonalra készülsz, szerintem neked is hasznosabb lenne. A törit tényleg magadnak kell megtanulnod, összeraknod, de ahogy írtad, nem minden rémlik hosszútávokra visszamenőleg, azon szerintem a fakt(os tanár) sem segít, a matekra meg egyébként tök jól rá lehet érezni! Ráadasul szerintem kézzelfoghatóbb és hasznosabb segédanyagokat találsz hozzá, pl.:Mateking.

2021. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szakokon sokszor emelt nyelvi érettségit is elfogadnak, úgyhogy ha még nem vagy azon a szinten, hogy tudj belőle emeltezni már most az is hasznos lehet. De a kettőből egyértelműen a matekot választanám.
2021. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gazdasági szakon tervezel továbbmenni, akkor a kettő közül mindenképp a matek a hasznosabb.

De ahogy fentebb is írták az emelet nyelv is elfogadott a legtöbb gazdasági szakhoz.


Én azt választanám, amiből a legbiztosabbnak érzed magad, hogy jól tudsz teljesíteni. Annak nincs értelme, hogy csinálsz egy 3-as emelt matekot és emiatt bukod az államit.

2021. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!