Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga amnesztia 2022...

Nyelvvizsga amnesztia 2022 újra lehetséges?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 22:24
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/291 anonim ***** válasza:
100%
valaki megírja Rácz Zsófi email címét?
2022. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/291 anonim ***** válasza:
100%
Én instagrammon ezt találtam: racz.zsofy@gmail.com. Hivatalos helyeken nem látom.
2022. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/291 anonim ***** válasza:
100%
Közben meg is találtam az oldalán, egy tavaly nyári bejegyzésben kiírta, hogy számos megkeresést kapott a nyelvvizsga amnesztiával kapcsolatosan és tárgyalásokat kezdett az ügyben. Szóval tavaly része volt benne, hátha idén is.
2022. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/291 anonim ***** válasza:
80%
Azert az vicc, hogy a politikusaink sorra buknak bele a kulonbozo diplomabotrányokba, a kis embernek meg ennyit nem tudnak segiteni:D most komolyan annak a Racz Zsofikanak akartok konyorogni aki jogi diploma nelkul tolt be egy olyan mervado poziciot, ahol jogi diploma lenne a kovetelmeny?! Szerintem lassuk be, hogy ezzel mar senki nem fogkalkozik a valasztas meg a csirkefarhat fontosabb lett. De remelem azert azt tudjatok, hogy ha valasztas elott nem lepik meg az amnesztiat utana mar nullaval lesz egyenlo az eselye, tehat ne doljetek be a demagogianak, hogy majd meglatjuk meg stb…ne feledjetek, hogy Gyorgy Istvsn szinten fideszes ogy kepviselo volt aki total osszezavart mindenkit, NE szavazzatok erre a korrupt, hazug kormanyra, remelem mind a 8 ezer oeticiot alairo igy jar el, meg persze a Höoknak minimum jar egy nagy dislike…
2022. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/291 A kérdező kommentje:
Pedig sztem választás után lesz
2022. febr. 7. 08:54
 146/291 anonim ***** válasza:
100%

Választások után senkinek nem lesz benne érdeke.

144es válaszoló elhiheted, hogy eszemben sincs az x-et rájuk tenni. Én egy dolgot szerettem volna csak, hogy az egyetem alatt/után ne a szüleim fizessék a nyelvi különórát, ha kötelező a diplomához. Én nemcsak az amnesztia miatt írtam a HÖOK-nek, hanem kértem őket, hogy a nyelvtanulás minőségére fektessenek nagyobb hangsúlyt, hogy ne a nyelvvizsga legyen a fontos, hanem végre jussunk el arra a pontra, hogy igenis ingyenes nyelvi oktatások legyenek. (Ez több egyetemen sem valósul meg.)

Szerintem a tanulni vágyó diákok támogatásának ugyanolyan fontosnak kellene lenni, mint a családok támogatásának. De itt ha valamit el akarsz érni, fizess magadnak...(nemcsak a nyelvet, például ha a gyerek emelt érettségit akar, a legtöbb helyen arra sem készítenek fel megfelelően iskolai keretek között) majd ha kifizetted, és végre elértél valamit, ugyanúgy szarba se néznek addig a pontig míg nem szülsz legalább három gyereket.

Ki kezdte például szépen átlagokhoz kötni, hogy meddig maradhat államin egy diák az egyetemen? Ki vezette be a röghöz kötést? Nem röghöz kötni kellene a fiatalokat, hanem elérni, hogy végre egy olyan ország legyünk, ahol önszántukból akarnak itt maradni a diplomás emberek.

Persze jó lenne, ha több gyerek születne. De nem ártana a diplomás rétegnek is mutatni valamit, ami szerint ebbe az országba érdemes szülni...

2022. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/291 anonim ***** válasza:
100%

144 és 146, teljesen egyet kell értenem veletek. A kormánynak a választások után már semmilyen szándéka nem lesz ezzel a kérdéssel foglalkozni, és sajnos úgy tűnik, hogy most sincs.


Sokan szerintem pedig félreértették a kezdeményezést. Ahogyan az előttem szóló is elmondta, mi nem azért írtuk alá a petíciót, mert nem akarunk tanulni. Ez az egész a legkevésbé sem a felelősség alóli kibújásról szól, mert a nyelvvizsga amúgy sem mutatja meg a tényleges nyelvtudást. Hiába van nekem német felsőfokúm, ha azt már 6 éve szereztem és azóta nem használtam a nyelvet. A munkáltatók pedig végső soron majd a tényleges tudásra lesznek kíváncsiak és nem arra, hogy tudunk-e lobogtatni egy olyan bizonyítványt, ami valójában nem is támaszt alá semmit.

2022. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/291 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jutott el a tényleges döntéshozókhoz a petíció.

Sőt szerintem alapból meg akarták hosszabbítani, azért is kommunikált úgy a kormány. Majd valaki elrontotta, nem módosították a dátumot. Aztán senki nem vállalja érte a felelősséget.


Az meg, h közel 10.000 aláírták a petíciót és az indokok amikkel alá lett támasztva, na ez nem jutott el szerintem a döntéshozókig.

Max annyi, h van valami nyelvvizsga petíció megint.


Vagy szerintetek aki tényleges döntéshozó az tudja a 8700fős petíciót, meg az indokokat? Elolvasta az e-mail-t amit a petíciósok küldtek, az indoklással, mindennel?


Nekem az a fura, hogy pár száz szavazaton múlik 1-1 mandátum a parlamentben és milliárdokat költenek rá, hogy jól alakuljon. Erre van egy láthatóan közel 10.000 fős tömeg, de ez jóval több valószínűleg. Ráadásul úgy, h teljesen jogosan kérik és jól alátámasztva és akkor nem teszik meg.

Teljesen védhetetlen az egész, onnantól, h

15 évre vissza megadták mindenkinek,

még mindig veszélyhelyzet van és most nem.

Ezt nem lehet semmivel védeni, h de hát...

2022. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/291 anonim ***** válasza:
100%
En legutobbi kormanyinfon biztam, hogy szobakerul de nem. Az ujsagiroi kerdeseknel korabban az Index kerdezte Gulyast, most mar senki nem is kerdezte a kormanyinfon sem.
2022. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/291 anonim ***** válasza:
100%

Én is abban bíztam, de szerintem sem jutott el igazán a kormányhoz, hogy mit szeretnénk a hallgatók.

Itt nemcsak a hallgatókat érinti, hanem azok családját is. Az ötvenes generáció és azok gyerekei (ha a diplomaszerzés volt az elsődleges cél és nem egyből a gyerekvállalás) az elmúlt évek során csak elvárásokat kaptak. Könnyítéseket nem.

2022. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!