Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga amnesztia 2022...

Nyelvvizsga amnesztia 2022 újra lehetséges?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 22:24
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/291 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon remélem, hogy nem! Nem fair azokkal szemben, akik megcsináltád rendesen a nyelvvizsgát. Miért is kapnák meg?
2022. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/291 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy aki a diplomát nyelvvizsga nélkül megkapja attól nem kell irigyelni:

1. Ha tényleg annyira fontos a nyelvtudás, akkor az illető úgysem fog állást kapni. Ezt irigylik, akik ellene vannak?

2. Ha igazságtalannak érzik, mert időd és pénzt fektettek bele, akkor az csak azért lehet, mert azóta sem használták a nyelvet. Aki használja és annak köszönheti az állását, az nem irigykedik, mert úgyis kellett volna.

Nekem pl. német és olasz volt a tanult nyelv. A diploma kiadás feltétele egy nyelvvizsga, de az legyen angol. Amit csak úgy tanultam, hogy a szüleim fizették, mert az egyetem egyetlen nyelvi órát sem biztosított. Tök jó, h másoknak van egy nyelvvizsgája, és kezükben a diploma. Nekem németből van, az olaszhoz pár pont kellett volna, de már nem erőltettem, mert úgysem értem volna vele semmit, csak egy plusz papír lenne és ugyanúgy nem kapnék diplomát. Szóval tanulom a harmadik nyelvet. 14 évesen nem hívta fel senki a figyelmem arra, hogy angolt kellene tanulni, bár a diplomakiadás feltételét pont abban az évben változtatták meg, amikor kezdtem az egyetemet. Addig a német is jó lett volna.

Most záróvizsga után szépen itthon vagyok és készülök a szóbelire, szerencsére csak az hiányzik. Viszont az egész eredménye az lett, hogy egy életre megutáltam a nyelvet.

2022. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/291 anonim ***** válasza:
29%

Elolvastam a kommenteket :D Hát meg is érdemlitek, amilyen aktívak vagytok.

Gulyás, Rácz Zsófia, ez a bajaitv, HÖK facebook-ján látszik mennyire aktívak a hallgatók. Itt meg megy a panaszkodás, meg a petíciósok is kiírták, h már nem válaszolnak több e-mail-re annyi panaszkodós e-mail-t küldtetek nekik.

2022. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/291 anonim ***** válasza:
100%

Most direkt visszakeresem, hogy tavaly volt e bármiféle aktivitás a HÖOK oldalán, de semmit nem találtam. Szerintem szimplán valamiért akarta tavaly a HÖOK, idén meg nem, ennyi.

A petíció idén sokkal több emberhez jutott el, mint tavaly. Én úgy érzem, h ha a most végzők a fejük tetejére állnak akkor sem lesz amnesztia, a tavaly végzettek, meg ha abszolút nem kérik, akkor is lett volna. Mert valakinek ez volt az érdeke.

2022. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/291 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelhetetlen, hogy valaki azért nem szavaz a FIDESz-re, mert meghosszabbította az amnesztiát.

Viszont az a kb. 10ezer+ ember és a családjuk, párjuk, legközelebbi barátaik elfogadják ezt, hogy 15 évre vissza mindenki megkapta, nekik sokáig távoktatás volt, mindenki megkattant otthon bezárva és akkor az 5. hullámba ők nem kapják meg?

- Ezt talán jobban is kommunikálhatták volna a hallgatók, mert semmibe nem kerül ezt online kommunikálni. Persze attól lehet nem lesz semmi. Attól még ki lehet állni, nem kell becsicskulni.

2022. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/291 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hallgatók így is sokmindent megtettek. Fel lehet fogni úgyis, hogy nem eleget, de nézzük már meg, hogy hány aláírás, megosztás van, eljutott a sajtóhoz, bőven születtek róla cikkek, volt róla szó az ATV-n. Senkit nem találtak, aki most mellettük állna és segítene.

Kiálltak magukért a hallgatók, csak eredménye nem lett, de én nem érzem, hogy ez a hallgatók hibája lenne. Olyan érzésem van, hogy falakba ütköznek és senki meg sem akarja hallgatni őket, hiába próbálnak eredményt elérni. A legundorítóbb szerintem a semmibe nézés. Ha nem akar a HÖOK, a kormány nyelvvizsga amnesztiát azt is el lehet mondani. De érdemi választ mindenképp megérdemelnének azok, akik írtak nekik.

2022. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/291 anonim ***** válasza:
100%
A 160. hozzaszolasban kuldott linken talalhato egy video, ahol azt mondja a HÖOK, hogy nem latjak ertelmet az amnesztianak amiert mar lehet nyelvvizsgat tenni es szerezni. Akkor kerdezem, hogy aki 15 evre visszamenoleg diplomat kapott nyelvvizsga hianyaban, az nem tudott 15 evig nyelvvizsgazni?! Ez eleg nagy kapufa volt toluk. Facebookon orrba szajba nyomjak, hogy miert erdemes egyetemre jarni, tovabbtanulni, hat szerintem ebben a total igazsagtalan rendszerben egyaltalan nem eri mar meg, de mindenki maga tudja. A diplomaszerzes tobbe sosem lesz olyan egyertelmuen fekete es feher innentol kezdve, ezzel az amnesztiaval igen megkavartak a fekaliat maguknak. Most vagy toroljek el, vagy hirdessek ki, hogy X ev mulva lesz ujra kotelezo, addig pedig erositsek meg a nyelvoktatast. De ezek utan igy kovetelni masoktol egyszerre rohejes es felhaborito. A HÖOK igazan nagyon hallgatobarat, hogy ugy spontan 9 ezer ember akaratat igy szonyeg ala soprik. Kinek kene ervenyesiteni a hallgatoi erdeket, ha nem nekik? Ebbol latszik, hogy ez a szervezet valojaban fullba nyomja a kretent, ing es nyakkendo, ilyen meg olyan konferencia, tartalom meg nincs mogottuk.
2022. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/291 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul most felemelték a nyelvvizsgák árát is, teljesen korrekt...Ja nem....
2022. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/291 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon drága, 40 ezer Ft kb a komplex, a kártyán lévő pénz kb harmada. Egyébként ja, lehet nyelvvizsgázni.., de másnak is lehetett volna, veszélyhelyzet pedig ugyanúgy van mint tavaly.
2022. febr. 11. 16:13
 170/291 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik, h csak egy jó üzlet. A nyelvvizsga kötelezettség hátterében nem a hallgatók érdeke áll, senkit nem az érdekel, hogy nyelveket beszéljünk, csak az ebből származó anyagi haszon. Alapból teljesen abszurdnak tartom, hogy a diploma átvételéhez szükséges vizsgának anyagi vonzata legyen. Hogy visszafizeti az elsőt? Nem az a tapasztalatom, hogy elsőre sikerülni szokott. Pont az anyagiak miatt, abban sem lesz sose érdeke senkinek, hogy minél hamarabb átmenjünk, ettől tud egy nyereséges üzlet maradni.
2022. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!