2024 érettségi?

Figyelt kérdés
Most akkor miből lesz kötelező érettségizni? Nem lesz kötelező írásbeli ha csinálok projekt munkát? És ha projekt munkát csinálok akkor azt hogyan kell?

2021. dec. 29. 03:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ugyanazok a kötelező tárgyak, mint eddig.

Magyar, töri, matek, idegen nyelv + választott tantárgy.

2021. dec. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A projektmunka csak bizonyos tantárgyakból van (pl etika), korántsem mindenből! Nem úszod meg!
2021. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Természettudományos tantárgyakból is van projektmunka középszinten, itt írja: [link] A kérdéseidre pontosan én sem tudok még válaszolni, majd biztosan kijönnek az OH oldalán részletesebb útmutatások erre.
2021. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A link így helyes: [link]
2021. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom most sok érettségi inkább nehezebb lett. Persze a projektmunka egy hatalmas előre lépés a projektmunka, hiszen a természettudományos tárgyak alapból a megtapasztalásról szólnak, illetve hogy értsd a folyamatokat. De pl: magyarból most kiszúrtak mindenkivel a lexikális ismeretet számonkérő teszttel, amit a gyakorlati szövegalkotás helyett raktak be (sokkal életszerűbb volt). Itt már megint a lexikai tudás kerül előtérbe, persze a tesz 60% alapműveltség, de van, ami nem. Kár ezzel nyúzni a diákokat, hogy idézgessenek xy művéből, mert az életben nem kell majd nekik soha. De hidd el a projektmunka se olyan egyszerű.
2021. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is akkor èrettsègizem :(

Már szóltak a tanárok hogy nehezebb mint eddig volt

2021. dec. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!