Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Koncentrálási tippek tanulásho...

Koncentrálási tippek tanuláshoz egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
Így vizsgaidőszak kellős közepén eléggé megszenvedem, hogy 10-15 percnél tovább nem tudok koncentrálni a tananyagra. Plusz alvásmennyiségtől és napszaktól függetlenül állandóan ásítozok, ha a tanulnivaló felett ülök. Akinek hasonló problémája volt, hogyan javított rajta sikeresen?

2022. jan. 9. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sem állok túl jól ebben a kérdésben, de nekem szokott műkődni, hogy beígérek magamnak valami "jutalmat" például azt, hogy 45 perc tanulás után megnézhetek egy negyed órás YouTube videót, vagy kimegyek kicsit levegőzni, vagy bármi ilyesmi. És akkor időzítővel mérem. A tanulási idő alatt nem nézek a telómra, bármilyen nehéz, próbálok tényleg nem mást csinálni.

Én kávét próbálok adagolni a nap folyamán, de egy kis csoki is segíthet vagy szőlőcukor, ezek persze ideig-óráig :DD

Amúgy meg én olyan stresszes típus vagyok, hogy utolsó pillanatban rettenetesen bepánikolok, úgyhogy a vizsga előtti utolsó két napban már fel sem lehet állítani a könyv mellől... Mondjuk közben kb "meg akarok halni" úgy szenvedek, de na, ilyen ez.

Kitartás, mindjárt vége!

2022. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-A jutalmazási rendszer általában nálam is működik :D

-Nekem még itt, az oldalon, ajánlották a "Forest" nevű appot, és lassan már egy éve használom. Be tudsz állítani egy neked tetszőleges időt (10-120 perc között), ami alatt egy fát nevelgetsz (bár semmit sem kell csinálnod, csak ne nyúlj a telefonhoz), de ha elhagyod az alkalmazást, elveszted a fát. Lehet, hogy gyermekded, de nekem segített. És nyomon is lehet követni, hogy melyik nap és mikor, mennyit tanulsz.

-Szedtem vitaminokat, rendszeresen és változatosan étkeztem, megfelelő folyadék bevitelre is figyeltem, naponta sétáltam/edzettem kicsit.

-Ami meg sokat dobott/javított a helyzeten, az a megfelelő napirend volt. Mindennap nagyjából ugyanakkor feküdtem le, keltem fel, fix órákban tanultam. Nem volt könnyű rászokni, de utána jobb volt már.

Kitartást és sok sikert a továbbiakban! :)

2022. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!