Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Izgulok a felvételi miatt....

Izgulok a felvételi miatt. Valami tippet tudtok adni?

Figyelt kérdés
Itthon általában a matekot 30-35 pontosra, a magyart 40-45 pont körülire írom. Szerintem ezek nem olyan rossz pontok, de én valahogy mégis parázom, hogy ott semmi nem fog eszembe jutni. Gyakorlok egy csomót, de mégis úgy érzem alig tudok valamit. Valaki nem tudna pár tippet adni? Vagy aki már ezelőtti években felvételizett, nekik hogy voltak ezek a dolgok?

2022. jan. 15. 14:11
 1/10 anonim válasza:
42%
Ne izgulj. Szívesen.
2022. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem anno azt tanácsolták, amit utána minden ilyen kvázi vizsgaszituációban csináltam és bevált, hogy ne essek rögtön neki a feladatsornak, hanem nyugodjak meg, nézzem át, lapozzam végig, olvassam el a feladatokat, magyarban pl a kifejtősöket olvassam el már az elején, aztán csináljam a többit, addig az agyam tud gondolkozni a feladaton, azokat csináljam amik egyből mennek stb. Evidensnek tűnhet, de stresszhelyzetben hajlamosak vagyunk elfelejteni és pánikolunk a legelső megakadásnál is. Nekem az is szokott segíteni (és érettségin is ezt csináltam :))), hogy a feladat szövegében aláhúztam, ami a konkrét kérdés vagy fontos infó pl. ha cm-ben van megadva valami, de a megoldás meg dm-ben kéri, akkor aláhúzom vastagon, hogy dm kell, mert stresszhelyzetben biztosan megörülök, hogy cmben sikerült kiszámolni és elfelejtem átváltani, lehet csak egy pont mínuszba de sok ilyen egy pont meg már baj. Hiába számolsz jól ki valamit, ha végül nem a kérdésre válaszolsz, nem kapsz rá pontot vagy csak kevesebbet. Magyarnál a végén úgy emlékszem, hogy kell valami fogalmazást írni. Nem tudom, hogy van e lehetőség vázlatra, de szerintem azzal ne vacakolj, én mindig akkor szoktam kifutni az időből ha írok piszkozatot. Mérd le otthon, hogy mennyi idő alatt írsz meg egy ilyen fogalmazást, és annyival minimum számolj élesben is, még ha a feladatsorral nem is végzel, majd visszatérsz a végén. Szerintem, ha a típusfeladatokat begyakoroltad, akkor nem lesz gond. Ha annyi pontot sikerül összehozni, amit írtál, szerintem az nagyon jó!!:)) Sok sikert és csak magabiztosan!!!
2022. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen sokat írtàl. Bár nálam az hogy megnézem az összes feladatot lehet, hogy az ellenkezőjét váltaná ki. Mert lehetséges elkezdek pánikolni, hogy úristene ht nem tudom és végig azon fog járni a fejem hogy én azt nem tudom. Ezáltal azokat a feladatokat, amiket tudok, azt is elrontom, mivel amit ugye szerintem nem tudok arra öszzpontosítok. Remélem felvesznek ahova szeretnék menni, de úgy fogom fel hogyha nem, akkor sincs világvége.
2022. jan. 15. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Írásbeli felvételi tippek, tanácsok:

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A felvételin nagyon ki van centizve az idő, ott nincs idő az elején végignézni, mert akkor nem fogsz a végére érni.

Kezdd el megoldani a feladatokat, ha valami nem megy, ne ragadj le, hanem menj tovább, és ha marad időd a végén, térj vissza rá.

Az izgulást nehéz legyőzni. Ne nézegesd folyamatosan az órádat, mert akkor állandóan azon fogsz aggódni, hogy milyen kevés időd van, és ez hátráltathat. Csak néha nézz az órádra, hogy azért tudd, mennyi időd van még.

2022. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha begyakoroltad a típusfeladatokat, akkor nincs olyan, hogy nem tudod. Legalábbis nekem ez a jó pár éves tapasztalatom. A legfontosabb, hogy magadat ne kezd el hergelni, hogy nem érted. Ha elsőre nem megy, akkor olvasd el többször, vázold fel a szükséges adatokat, infókat stb, ha nem megy akkor később visszatérsz rá. Azt is meg kell tanulni, hogy félretedd azt a feladatot, ami éppen nem megy, és másikra koncentrálj. Ehhez pedig tapasztalat kell, ha eddig nem voltál hasonló szituációban, akkor sajnos mást nem tudok mondani, max hogy ne reagáld túl. És persze, hogy ez nem a világvége. Másnak is lehet rossz napja, ha pedig nehéz a feladatsor, akkor másnak is nehéz lesz, nem csak neked.

Nekem az a technika, amit leírtam, eddig mindig bevált, legyen szó felvételiről, nyelvvizsgáról, érettségiről, vagy egyetemi vizsgáról.

Az idő tekintetében azt tudom mondani, hogy be kell gyakorolni, hogy beleférj. Én fontosnak tartom, hogy az elején átnézzem a feladatsort, nekem szokott segíteni, de ez csak a szubjektív véleményem. Az idő a legtöbb vizsgaszituációban ki van centizve, ez ilyen, meg kell szokni.

#2 vagyok

2022. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszii szepen mindenkinek. Igazából a matektól félek csak, mert elég sok versenyen voltam már magyarból, de matek versenyen még soha es ez is lehet az oka. Az meg a másik, ha nekem nehéz valószínű másnak se lesz könnyebb. Úgyhogy lényeg a lényeg nem kell túlreagálni, ha valami nem megy akkor inkább ott hagyom. És az első 3 feladatra ods figyelni mert azok nem annyira nehezek, de sok pontot össze tudok vele gyűjteni. Meg hogyha a szövegesben nem jön ki semmi eredmény mert nem értem, de jól felírom az adatokat, vagy az egyenletet arra kapok pontot ugye?
2022. jan. 15. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jó gondolatmenetre is adnak pontot a matekban. A lényeg, hogy legyenek leírva a megoldásod lépései. És ha valahol rossz a részeredményed, de azzal jól számolsz tovább, arra is jár a pont!
2022. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sok szerencsét, menni fog! <3
2022. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi<3
2022. jan. 21. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!