Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor kezdtetek el készülni...

Mikor kezdtetek el készülni az érettségire és hány százalékra írtátok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Április végén kezdtem el készülni. Magyar 87%, matek 70, töri 75, angol (emelt) 91, infó 80.
2022. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Novembertől oldogattam a feladatsorokat. Matekból február-március táján kezdtem átnézni a homályos foltokat, törit áprilistól tanultam. Minden 90% fölé sikerült, a töri emelt volt.
2022. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Passz húsz éve volt. Most egyetemen vagyok, nem emlékszem már az érettségire mi volt.
2022. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Matekból januárban kezdtem készülni, 74% lett. Magyar írásbelire ~2 nappal előtte kezdtem készülni, a szóbelire meg az írásbelik után, 83% lett. Töriből az írásbelire egy-két hetet készültem, a szóbelire szintén az írásbeli után kezdtem tanulni, 90% lett. Németre 2-3 napot készültem összesen, 84% lett. Angolra abszolút semmit nem készültem, 90% lett.


A tételeket az írásbeli előtt nem dolgoztam ki, és utána se nagyon, nem volt értelme, mert a könyvben tök jól össze volt szedve minden.


10-12. osztályban magántanuló voltam, úgyhogy mindenből abszolút egyedül készültem fel. Matekból online videók segítségével, minden másból elég volt a könyv, meg amit esetleg a tanárok pluszban átküldtek.


Mondjuk nekem volt már rutinom a vizsgára készülésben, mert a magántanuló státuszom miatt minden félévkor és év végén vizsgáztam minden tantárgyból. Ez a rutin egyetemen is nagyon jól jött/jön.

2022. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem. Az utolsó évben jobban figyeltem órán és minden házi feladatot megcsináltam.

A házi feladatok nagy része már az érettségire készülés anyaga volt a házi. A feladatsorok megcsinálása. Szóval olyan December-Január.


Magamtól csak egy héttel előtte, ami annyiból állt, hogy olvasgattam a füzeteimet.


Történelemhez néztem ábrákat, honfoglalót játszottunk a barátaimmal.

Matekból csak azt néztem át, ami nehezebben ment.


Angolra a levélíró részét néztem meg. Matura könyvben vannak példák az egyes típusokhoz. Az sokat segített.


Emelt magyar, olvasgattam a tételes könyvet, gyakori szimbólumokat kerestem.


Töri 4, matek 3(nekem nagyon nehezen ment a matek, de a rengeteg feladatsor tényleg segített), angol 5, emelt magyar 4.

A százalékokat nem tudom sajnos

2022. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!