Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire mennyi idő alatt lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Hallottam csodatörténeteket arról, hogy vapaki 4 hónap alatt felkészült a nulláról. Igaz ez? Ha igen, mennyi idő fektetett bele az illető? Annak idején gimnáziumban szerettem, szivesen tanultam, de nem mentem vele tovább, így nem érettségiztem belőle. Most viszont felvullant az ötlet, hogy elmennék májusban. Kitöltöttem pár feladatlapot, eddig kb 60%-ot tudok elérni. Elég ez a 4 hónap ahhoz, hogy fel tudjam tornászni minimum 80-ra?
2022. jan. 16. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Erettsegire minden tantargyra egy-egy napot szantam :) De amugy a negy ev alatt olyat is megcsinaltam, hogy egy het alatt megtanultam a tortenelem konyvet mint egy verset es a tanar barhova belekerdezhetet, onnan folytattam :)

Amugy en ugy csinalom, hogy ejjel tanulok amikor nyugalom van az eletben es semmi nem zavar az odafigyelesben.

2022. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem ismerem a lelki állapotod.

Nem ismerem a szokásaidat.

Nem ismerem a tanulási módszertanod.

Nem ismerem a logikai képességed.

Nem ismerem a szövegértési képességed.

Nem ismerem az értelmi képességed.


Csak az átlag agyatlan gondolja azt, hogy ha valaki odaírja, hogy 4-6 hónap, akkor az kőbevésett valami.

A sikerült felfognod a fenti felsorolást, akkor érteni fogod, mire akartam rámutatni.

2022. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Jav. A -> Ha
2022. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es a logikai képességeimmel meg a szövegértésemmel nincsen gond, inkább a lelki állapotommal, mert most vagyok túl egy szerelmi csalódáson és még mindig fáj eléggé. Emiatt nem annyira tudok 100%-osan koncentrálni + velem az a baj, hogy bár azt ami érdekel (embertan, sejtbiosz), elég könnyen tanulom, azonban a számomra érdektelen részek (növénytan, állattan) kínszenvedés
2022. jan. 16. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

2-es vagyok.


Akkor csináld azt, hogy az embertan, sejtbiosz tanulásánál tudatosítsd, hogyan érzel, hogyan viselkedsz?

Pl.

- Nyugodt vagy.

- Szereted.

- Odafigyelsz rá.

- Örülsz neki.

- stb.


Ezeket az állapotokat gyakorold be, végül vetítsd ki a növénytan, állattan tanulására.


Meg kell értened, hogy a megalapozott információk, a tanulás érted van, a javadat akarják szolgálni. Neked meg annyi a dolgod, hogy szereted őket, odafigyelsz rájuk, a legjobbra törekszel, stb.

2022. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!