Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolisok! Mennyit...

Egyetemi kolisok! Mennyit költötök egy hónapban?

Figyelt kérdés

Mennyi a koli, kaja, bérlet, megélhetés? Dolgozol egyetem mellett?


Ha nem túl személyes, mennyi a bevétele (munka, otthoni támogatás, ösztöndíj)?



2022. jan. 18. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Még "kezdő" kolis vagyok, de azért némi infóval tudok szolgálni:

nálunk a koli havidíja 30 000 ft

hetente vonatozok haza, jegyár oda-vissza összesen 4104 ft

bkk bérlet 3450 ft

mivel mindig vittem eddig otthonról főtt ételt, nem kellett különösebben főzőcskézni, így nagy bevásárlásokat sem szoktam csinálni, alap dolgokat szoktam venni a Pennyben pl ásványvíz, joghurt, pékáru stb ez 2000 ft körül szokott lenni

jelenleg nem dolgozom az egyetem mellett

félévig kaptam ösztöndíjat a gimnáziumomtól, havi 25 000


amúgy elég sok függ a koli költségétől, unokatesóm egy felújított koliban feleennyit fizet (ugyanúgy 3 ágyas szoba), de ismerek olyat is, aki meg ennél jóval többet

2022. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
300-at. Jut mi mindenre.
2022. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyi a koli,


Kb 10k havonta


- kaja


Gyakran viszek otthonról, de kb 30k


- bérlet


Nincs bérletem, gyalog vagy biciklivel járok. Egyébként bérlettámogatás van, ez 20k egy félévre (és ezt kapom) vagy ingyen bérlet


- megélhetés?


Könyveket eddig nem kellett venni, egyszer vettem a 3 félév alatt, kevesebb, mint 3k értékben, szóval ezt nem számolnám bele, havi szinten elhanyagolható összeg (ennyire amúgysem leszek pontos)


Edzés: max 10k havonta, (ez felső becslés, mert van, hogy nem jutok el edzésre.)


Hazautazás: max 10k


Szórakozás: kb 5-10k


Egyéb: max 5k



- Dolgozol egyetem mellett?


Igen.



- Ha nem túl személyes, mennyi a bevétele (munka, otthoni támogatás, ösztöndíj)?


Munka: nettó kb 100k

Otthoni támogatás: 50k + kaját viszek, szünetekben otthon lakom stb

Ösztöndíj: jelenleg nincs

2022. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem ldogozom. 43 ezer ösztöndíjat kapok és otthonról 10-20 ezer zsebpénzt és ez el is megy egy hónapban

14ezer a kollégium

Bérletem nincs, de kb. másfél havonta veszek egy 10-es jegytömböt, ami 3000

Hazautazni kétszer szoktam egy hónapban, az kb 5ezer

Sokszor főzök magamnak, szóval kajára viszonylag sok megy el

Ami marad, abból tudok elmenni buliba/moziba/étterembe stb

2022. jan. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 10 ezer a kollégium, bérletem nincs, mivel az egyetem sétatávolságra van, haza pedig autóval járok, szóval üzemanyagköltségem van.

Kajára változó, mennyit költök, attól függ hányszor megyek haza egy hónapban. 40-50 szerintem elmegy tisztálkodószerekkel együtt, de ebben akad rendelés is, szóval nem a legminimálabb kajákon élek. Társasági életre mondjuk még kb. 20 ezret költök.


Ösztöndíjam 14 ezer forint, következő félévtől 30 ezerrel számolok, remélem összejön. Otthonról havi ~70 ezret kapok (szülők, nagyszülők is támogatnak, hálás is vagyok érte), illetve van félretett pénzem.

2022. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyi van. Annál többet miből? :)
2022. okt. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Én szándékosan közeli egyetemre mentem, így inkább buszozok, sokkal "élhetőbb" számomra így, tanulni is jobban tudok otthon. Tényleg ti tudtok a kollégiumban rendesen tanulni?
2022. nov. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg ti tudtok a kollégiumban rendesen tanulni?"

Nem muszáj ott, könyvtárban is lehet. Egyébként meg aki koleszos, nem azért az, mert úgy gondolja, hogy ott lehet a legjobban tanulni, hanem kényszerhelyzetben van, úgyhogy mindegy, hogy "rendesen" hol lehet.

2022. nov. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Ez nagyon változó. Anno mikor én jártam, akkor volt, aki havi 40-ből elvolt. De akadt olyan, akinek Diákhitel kellett.
2023. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!