Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel, hogyan lehet csalni az...

Mivel, hogyan lehet csalni az egyetemi szociális helyzetfelmérő kérvényekkel?

Figyelt kérdés

Szociális helyzetfelmérő lapot kell leadnunk a kollégiumi pályázathoz és a szociális ösztöndíj pályázatokhoz is. Én minden évben beadtam a pályázatomat, viszont szociális alapú ösztöndíjat sosem kaptam (se rendszeres szociális ösztöndíjat, se rendkívülit, se eszköztámogatást, se Bursa Hungaricát, semmit sem), illetve kollégiumot sem kaptam minden évben (akkor is csak a tanulmányi eredményem miatt). Egyedül tanulmányi ösztöndíjra voltam jogosult egy-egy félévben, de az sem volt egy eget rengetően nagy összeg (a legmagasabb ösztöndíj 24 ezer forint volt 5 egész feletti KKI-ra).

Szerencsére valóban nem ezen múlik, de azért igenis nagy segítség lenne nekünk is. Például elég nagy különbség van a kollégiumi szobák ára és egy albérleti szoba ára között (én pl. durván 18 ezret fizettem a kollégiumért, most 60 + rezsit fizetek egy albérleti szobáért, szerintem ez nem mindegy) és ez csak a kiadások egy része, emellett más pályázatoknál is sokat segíthet (pl. külföldi mobilitási programokhoz is lehet plusz támogatást igényelni ez alapján). Nekem eddig mindent saját zsebből és a szüleim segítségével kellett finanszíroznom mert soha nem voltam jogosult semmilyen juttatásra, holott a mi helyzetünk sem kiemelkedően jó szerintem, átlagosnak mondanám maximum. Miközben a kollégiumban mindig olyan szobatársaim voltak akik pl. vállalkozók vagy orvos szülők gyerekei, saját autóval jártak, minden szünetben külföldön nyaraltak stb., illetve a szociális ösztöndíjról is mindenki úgy beszél mintha az alanyi jogon járna és mindenki kapna és a barátaim között is szinte mindenki kapott, holott jobb körülmények között élnek mint én. Mindig elhangzik ugye az is, hogy sokan csalnak a pályázatokon... de mégis hogyan?

Önfenntartó nem lehetek, mert az albérletbe nem jelentkezhetek be (eddig egy tulaj sem engedte, így ugye az albérlet támogatásról is mindig lemaradtam) és egyelőre nem tudok átjelentkezni máshoz sem (pl. nagyszülő), hogy kevesebb legyen az egy főre jutó nettó jövedelem és kapjak rá pontot. A szüleim tartós betegek és erre gyógyszereket szednek, de erre sem jár pont mert némelyik gyógyszert csak a háziorvos írta fel nekik nem szakorvos, illetve támogatottak és így ennek a havi összege is csak éppen súrolja a pályázatban foglalt minimumot, amire már járna pont. A távolságra kapok még pontot illetve arra, hogy rossz a szemem és szemüveget / kontaktlencsét kell viselnem, de ennyi. Maximum még egy vonat bérletet tudok venni, hogy ingázzak és arra kapjak pontot, de többet nem tudom hogyan tudnék összekaparni és nem értem, hogy mégis hogyan lehet csalni. Mindenhez kell mindenféle igazolás, pecsét stb., nem lehetek csak úgy bemondás alapján fogyatékos vagy árva...


2022. jan. 22. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg ha a nagyszüleidhez lennél bejelentve
2022. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt egyelőre nem tudjuk megoldani.
2022. jan. 22. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy szaktársamról tudok, aki a rokona a jegyzőnek és emiatt elintézte neki a hátrányos helyzetű papírt (10 pont).


Plusz az általad említett, átjelentkeztek a nagyszülőkhöz, távoli rokonokhoz vagy éppen egy üresen álló ingatlanba, ami a család tulajdonában van.


Nálatok , hogy-hogy adnak pontot a kontaktlencse viselésre?

2022. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja hát ilyenkor jól jönne, ha lennének ilyen ismerősök :D Nekem sajnos nincsen és átjelentkezni sem tudok máshoz, de jó tudni, hogy ez is működik.

Nem tudom mi az oka, de az egészségügyi állapothoz van sorolva a kontaktlencse / szemüveg és kemény 2 pont jár érte... Persze, ehhez is csatolni kell egy igazoló dokumentumot, egy szemész szakorvosi igazolást lepecsételve vagy optika által kiállított cégszerű igazolást. Mikor először kértem azt sem tudták miről beszélek, hülyének néztek :D

2022. jan. 22. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen a választ!
2022. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek kapcsolatai vannak és jó haverok a hök-ös tagokkal a legtöbb esetben… Sajnos okosat én sem tudok mondani, de arra vigyázz, nehogy belebukj 1-1 “csalással”, mert fegyelmi is lehet a vége
2022. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!