Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mérnökinformatikus szakon...

A mérnökinformatikus szakon mennyire kell a fizika?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 07:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest túlzottan, hogy 99.99% valószínűséggel soha az életben nem fogod használni semmire. A maradék 0.01%-ban meg bánni fogod, hogy nem rendes villamosmérnöknek mentél inkább.
2022. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szakiránytól függ. Röviden, tudod úgy intézni a dolgokat, hogy ne kelljen.


Matek kell főleg inkább. Ha a matek megy, a fizika szükséges részeit már ki tudod erőlködni kettesre.


Nálunk pl egyetlen tárgy volt ezzel kapcsolatos, az is egy feleletválasztós zhval zárult. Nekem olyannyira nem ment soha a fizika, hogy ettől is féltem, egyszerűen képtelen voltam megérteni, hogy mi az isten történik, főleg kinematikából meg dinamikából (az elektronika szerencsére tök logikusnak tűnt, képleteket irkáltunk logikus dolgok mentén, amik számomra is láthatóak voltak a kapcsolási rajzon, szimulációt használtuk, nem voltak idióta nyilak mindenhol, nem görgettünk meg emelgettünk f*szságokat).


Ezek alapján azt mondom, hogy túlélhető, alkalomadtán szerethető is. Igazából oktatótól függ, nem vagyok hülye én sem, valószínűleg felfognám, ha nem úgy tanítaná mindenki 5. osztály óta, mint valami elmebeteg.

2022. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!