Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VIK mérnökinformatika...

BME VIK mérnökinformatika szakon mennyire alapoznak a középiskolai fizika tudásra, és a képzésen milyen szintű a fizika?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát eddig úgy nézett ki, hogy a Fizika1-et még az is elvégezte akinek semmi köze nem volt a fizikához, míg a Fizika2-t neccesen de meglehetett csinálni.


Most ahogy hallottam egy másik ember lett a tárgyfelelős aki elég jelentősen megformálta a tárgyat. A tanítás hasonló minőségű (közel 0), de az elvárások sokat nőttek. Így szerintem sokkal küzdősebb lett a fizika.

De van az első félében "bevezető fizika" 2kredit és azzal a Fizika1-et tuti el fogod tudni végezni.

2018. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nehezebb lett a tárgy az új előadóval, viszont ő egész jó előadásokat/gyakokat tart. Ha tudod, akkor hozzá vedd majd fel a tárgyat. Egyébként abszolút teljesíthető, az anyag kb a középiskolai emelt szintnek felel meg (néhol talán kevesebb is).
2018. dec. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ma vizsgáztam le Fizika 1i-ből, úgy, hogy utoljára 11. osztályban tanultam fizikát, akkor is csak 3-as voltam belőle. Szóval szerintem én abba a kategóriába esek, amit #1 mondott - nem sok közöm volt eddig a fizikához. Így nem csoda hogy kettes lettem, de ebben benne van az is, hogy nem erőltettem meg magamat olyan hű de nagyon. Tanulni meg készülni kellett azért, de szerintem ha szorgalmas vagy, szinte nulla előzetes tudással is könnyen meg lehet csinálni 3-asra vagy 4-esre.


Én jártam bevezető fizikára is, annyira nem könnyített meg a rendes fizikát, de két kreditért nem rossz.


Az új tárgyfelelős pedig véleményem szerint nagyon korrekt. Nem tudom a tavalyihoz hasonlítani, de nem hiszem hogy nehezítettek volna bármit is. Épp ellenkezőleg, az aláírást szerintem kevesebb mint 10 ember nem tudta összeszedni, a ZH-kon és a vizsgán pedig nagyon a gyakorlathoz hasonló feladatok voltak. Sőt, a megajánlott jegyes ZH-ban szinte ugyanazok voltak, max. egy kicsi változtatás lehetett bennük.


Én év elején megkérdeztem az előadót, hogy kb. milyen szintre lehet számítani. Azt mondta, hogy a középiskolai emelt szintnél kicsit nehezebb lesz a tárgy. Aztán az első hónapban szóltak nekik, hogy deriválást, integrálást nem kéne még belekavarni, mert Analízis 1-ből se fejeztük még be, ergó "nem kötelező tudni". (Az más kérdés, hogy a nagy többség úgy jön ide, hogy legalább deriválni tud.) Szóval innentől fogva szerintem egyáltalán nem volt vészes.


Összefoglalva, szerintem nem a fizika miatt nem fogja tudni valaki elvégezni a BME mérnökinfot. :D

2018. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!