Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Mérnökinformatikus szakon...

BME Mérnökinformatikus szakon mennyire elvárt az előzetes fizika tudás?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és mindenképpen informatikával, programozással szeretnék foglalkozni. Továbbá igencsak érdekel a robotika, mikrokontrollerek programozása és hasonlók, ezért vonz a mérnökinformatikus képzés. Sajnos gimnáziumi fizika oktatásom nem volt az igazi, így tudásom erősen konvergál a nullához, viszont ennek ellenére érdekel a tárgy. Mekkora eséllyel indulok így? Milyen szinten illik ismerni a gimnáziumi tananyagot? Nyújt esetleg az egyetem lehetőséget a hiányok pótlására?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. jan. 17. 17:35
1 2
 1/17 tatyesz ***** válasza:
100%

Egy link a tematikához: [link]

Alapvetően az Alex Hudson - Rex Nelson: Útban a modern fizikához könyv alapján megy a tananyag. Meg lehet csinálni 0 tudással is, de én azért felzárkóznék.

2018. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem leszel ezzel egyedül, sokan vannak akiknek gyenge volt a fizika gimiben vagy szakközépben. Úgy csinálják, hogy így is megtanulható legyen. Infósoknak amúgy se nem tolnak vészes fizikát.

Egyébként mikrokontrollerekkel inkább villamosmérnök szakon foglalkoznak, de szakosodhatsz majd infón belül is ilyesmire.

2018. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Ja és van egy bevezető fizika nevű tárgy. (bevfiz) Ezt érdemes felvenni, bár párhuzamosan van a fizika 1-el.
2018. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A példák egyszerűek, szerintem menni fog!
2018. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, úgy érzem eldöntöttem, első helyre kerül a VIK!
2018. jan. 18. 13:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak dísznek vannak a fizika tárgyak BME mérnökinfon. Gondolom azért, hogy elmondhassák, hogy mérnök képzés folyik. Amúgy egyszerű gimnáziumi anyagot kérdeznek, és a zh/vizsga feladatok meg ismétlődnek a tavalyi számonkérésekből.

Azért nem árt, ha felzárkózol (így nevetve közel 0tanulással tudod abszolválni a tárgyat), de a fizika miatt izgulni nem kell.

2018. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Attól féltem, hogy túlzottan épít a gimnáziumi 3 év anyagra, de így, hogy nem, állok elébe. Köszönöm!
2018. jan. 18. 19:59
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Már csak 3 év a középiskolában a fizika? Szomorúan hallom! :-(

Én szerettem anno!

2018. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
pro tip: bevfizt ne vedd fel
2018. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Így van, tizenkettedikben nincs. Mi a baj a bevfizzel?
2018. jan. 18. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!