Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni egyetemen hogy...

Debreceni egyetemen hogy lehet kicselezni a testnevelést?

Figyelt kérdés

Volt aki kiszámolta, hogy annyira kevés a testnevelésre a helyek, hogy egy félévben csak a tanulók 10%-a jut be valamilyen helyre, és még nem is beszéltünk óraütközésről.

Ezt nem lehet valahogy kicselezni? Vagy könnyen felmentést szerezni?

Mert már 4. félévemben vagyok és nagyon nem akarok emiatt csúszni (2 félév tesi kötelező).



2022. jan. 29. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elfogadták ha igazolt sportoló vagy. De ez nem most volt. Jó pár éve jártam már a DEre.
2022. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (más egyetem) egy elég béna erőnléti tesztet lehetett helyette csinálni. Aki rendszeresen sportol, annak simán sikerült, valami 20 fekvő, 70 felülés, 10 perc alatt 3-4 km vagy valami ilyesmi volt
2022. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. ha igazolt sportoLó vagy

2. ha szakorvos olyan igazolást ad, amely szerint az egyetem a 3. kategóriába sorol és felment/ első 2 kategóriába sorolnak is lesz testnev, csak könnyített/

2022. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 nálunk ilyesmi teszt (Hungarofit a neve) kötelező a legtöbb tesi kurzus teljesítéséhez. Külön vicc kategória...

#3, hát igen ettől tartottam...

Remélem nem emiatt a szar miatt fogok csúszni, mert az kriminális lenne.

2022. jan. 29. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Most komolyan, ekkora gond igazolást szerezni? Bármelyik megye 2es focicsapat leigazol. Elmondod mire kell, viszel egy sportorvosi papírt, egy fotót és ámen, megcsinálják. Lehet kérnek egy ki kp-t.
2022. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

belefér az a pár alkalom amennyit le kell nyomi

Én 6 eves kepzesre jarok, 12 felev ebből 3 ban kell tesit felvenni

1X felvettem a kosarlabdat, amikor jo volt az időpont, az tok buli volt

Meg 2X a kondi termet, oda is sok helyet hirdetnek boviteni is szoktak

Nem ezen mulik majd a diplomád :)

2022. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát tekintve, hogy számítások alapján csupán a hallgatók 10%-a jut be testnevelésre így elég nagy az esély arra, hogy most sem fog sikerülni felvenni egyet sem, ahogy az előző 2 félévben sem.

Mondjuk igaz nekem szerencsém van, hogy csak 2 kell, de na.

Amúgy nem azzal van a bajom, hogy kell felvenni, hanem, hogy ennyire nincs jól megoldva a felvétel.

Egyébként a kondi az az unifit lenne, igaz? Az milyen,ennyit kell fizetni havonta érte és figyelnek ott hogy mit csinálsz, vagy csak ott kell lenni?

2022. jan. 30. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen unifit

Szorgalmi alatt minden heten legalabb 1X 90percet bent kell lennd, de mehetsz tobbszor is

Akkor mesz amikor szeretnel

A berletet meg kell venni, az ara fent van a honlapon

1 hetet lehet kihagyni

Es van egy hungarofit felmeres a vegen vizsgaidoszakba

2022. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a "10% jut be testnevelés kurzusra" szerintem egy nagy marhaság. Nekem háromból háromszor nemhogy bejutni sikerült, de azt a foglalkozást és annál a tanárnál sikerült felvenni, amit szerettem volna. Ilyen szerencsés lennék?


A hungarofitnek meg nincs teljesítési minimuma. Csak ott kell lenned, amikor mérik, és annyira teljesíted, amennyire tudod.

2022. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!