Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Ti örülnétek...

Érettségizők! Ti örülnétek annak, ha lenne szóbeli érettségi? Miért?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 12:29
 1/7 A kérdező kommentje:

((A kérdésemet az "ihlette", hogy olvastam a hírekben egy szóbelivel kapcsolatos petícióról.))


Szerintetek szóbelivel vagy anélkül könnyebb jobb eredményt elérni?

2022. jan. 30. 12:32
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én tavaly érettségiztem, de örültem neki, hogy elmaradt.


Persze megértem azokat az embereket is akik szerettek volna, de én azzal tudok érvelni, hogy ha nincs szóbeli akkor a tanárok nem tudnak veled kitolni.


Nekem volt egy tanárom (magyar) aki a próbaérettségin kicseszett velünk és én ezzel szembesítettem is. Ezek után nagyon durván kiakadt rám, hogy meg mertem neki mondani a magamét és ha van szóbeli érettségi biztos voltam abban, hogy direkt kitolt volna velem.


Az írásbeli viszont központilag van összeállítva és szigorú szabályok szerint kell javítaniuk így nincs lehetősége csalni.


Szóval akinek vannak összetűzései érettségiztető tanárokkal annak az a jó ha nincs szóbeli.

2022. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Elsőnek annyiban igaza van, hogy a szóbelin valóban nagyobb eséllyel tudnak szubjektív módon pontozni, azonban a gyakorlatban ez a szubjektivitás az esetek többségében inkább pozitív irányba megy, vagyis felfelé pontozzák az egyébként gyengébb feleletet is, persze van kivétel. Emelt szintnél ahol nem is a te tanáraid előtt vizsgáznál, ott lehet nehéz a szóbeli.
2022. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Én örülnék annak, ha nem lennének és nem azért, mert nem tanulok vagy mert megúszósra akarom venni, ugyanis én esti suliba járok és nálunk ígyis-úgyis lesz áprilisban is számonkérés, az érettségi tantárgyakból ezúton szóbeli lesz a tételekből, meg hát ha el is marad, az is csak az utolsó pillanatban fog kiderülni, de akkor is boldog lennék, ha nem lenne.

Én írásban sokkal jobb vagyok, mint szóban. A szóbeliktől mindig jobban félek és gyengébben is szoktak sikeredni. Ráadásul ha nem lenne szóbeli, már májusban végeznénk, nem húzódna el június közepéig. A nyelvi érettségi esetében is a szóbelitől tartok a legjobban. Van nyelvvizsgám, tehát ezt sem úsztam meg, de ott is a szóbeli sikerült a leggyengébben a 4 rész közül és sokszor lehet elég szivatós témákat kihúzni. Szóval egy adag stressztől megkímélném magam, ha nem lenne szóbeli.

2022. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, véletlen elküldte hamarabb. Utálom a szóbeliket. Tudok beszélni, ki tudom fejezni magam, de teljesen más csak úgy beszélgetni valakivel vagy akár órán prezentációt tartani, mint szóbeli vizsgázni, legalábbis számomra.
2022. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En bantam volna. Persze valamennyire "parásabb",legalabbis en annak eltem meg meg a sajat tanaraimmal is,foleg mikor emelteztem idegen tanarokkal... viszont valoban,nalunk CSAK felfele mentek szobelin az eredmenyek... nekem meg emelten is. Mondjuk ott valamennyire szerencse kerdese,hogy milyen tanart fogsz ki... de a sajatjaid nagyreszt ugyis kedvezni fognak...
2022. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2018-ban érettségiztem, szóval inkább a “Szerintetek szóbelivel vagy anélkül könnyebb jobb eredményt elérni?” kérdésre válaszolnék. Én is úgy voltam, mint az előző válaszolók, utálom a szóbeliket, most egyetemre járok, hetekig alig alszom egy szóbeli vizsga miatt, kivagyok minden prezentáció előtt, nyelvvizsgán anno a szóbelim lett mindig a leggyengébb. Természetesen a szóbeli érettségi előtt is rettegtem, és olyan jól sikerült, amit sosem gondoltam volna. A magyarom és az emelt angolom is hibátlan lett, a törimre is pont annyit adott a tanár, hogy felhúzza az írásbelimet, de maradjon 4-es, ahogy megérdemeltem. Én is valószínűleg nagyon örültem, ha elmarad, de utólag örülök, hogy nem így lett. A tanárok többsége tényleg sokkal kedvesebb, nem áll érdekükben megbuktatni, ha már egyszer addig eljutottál. Konkrétan hallottam egy osztálytársamat bioszból felelni, alig tudott valamit, a tanár csak a jó válaszokat nem mondta ki éppen helyette, és átment.
2022. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!