Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hohyan működik ez a többletpon...

Hohyan működik ez a többletpont számításnál?

Figyelt kérdés
Többféle variációt olvastam erről. Például hogy 50 pont jár egy emelt szintű érettségiért 45 százalék felett, de olyat is, hogy 100 pont jár kettő emeltért. Aztán ma olvastam, hogy osztatlan mesterképzési szakon vizsgatárgyanként jár 50 pont. Összesen 100. Tehát ha én csinálok két emeltet akkor 100 pontot kapok?

2022. jan. 30. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Osztatlan mesterképzést az alapképzés előzi meg. Ha középiskolából/gimnáziumból mész egyetemre, akkor ez a helyzet: kinézed a szakot, amire jelentkezni szeretnél, megnézed a felvételi tantárgyakat. Ha ezek a tantárgyak közül csinálsz egy emeltet 45% felett, kapsz 50 pontot. 2 emelt érettségit csinálsz 45% felett, akkor kapsz 100 többletpontot

Az emelt érettségiért csak akkor kapod meg a +50-et, ha megvan a 45%, igaz ez az elsőre és a másodikra is. Emellett az adott szakon felvételitantárgynak kell lennie. Tehát nem kapsz +50 pontot, ha elmész régésznek és mellé fizikából van emelt érettségid. A kötelező emelted ezzel meglesz, de az 50 pontot nem kapod meg érte, akármilyen jól sikerült is

2022. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Az osztatlan mesterképzést nem előzi meg alapképzés!!
2022. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben bocsánat, ezt a részét rosszul tudtam. Viszont akkor elég lett volna egy feles értékelés a piros x helyett, mert így úgy tűnik, mintha az egész válaszommal oltári baromságot írtam volna :)
2022. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem értékeltem.
2022. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!