Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy fizika...

Hogyan zajlik egy fizika emelt érettségi szóbelije?

Figyelt kérdés

Aki érettségizett már emelt szinten fizikából, vagy jártas a dologban, esetleg tudna-e mesélni a szóbeli vizsga menetéről, buktatóiról, vagy saját tapasztalatokról.

Minden hasznos információt, tippet, tanácsot előre is köszönök! :)



#érettségi #fizika #természettudomány #fizika emlet érettségi
2022. jan. 30. 21:35
 1/1 anonim válasza:
100%

Én ma szóbeliztem két részből állt

A) A kísérlet amit megtalálsz a neten.

-A rugóra függesztett test rezgésidejének vizsgálata

B) Pár kérdés fizikai fogalmakró.

-Hőtan I. főtétele

-Gázok belső energiája

-Hőtan II főtétele

-Hőerőgépek és teljesítményük


Én nagyon örültem hogy az oktatási hivatal által közzétett. (Több témakörön beüli fogalmak kifejtése.) helyett egy témához illőt kaptam. Akik előttem feleltek ők is egy témán belül 4-5 kérdést kaptak.

Buktatói: Hát ne stresszelj rajt aludj eleget vizsga előtt és ne az utolsó pillanatban készülj fel rá. A mérésekről videókat is tudsz nézni szerintem ezek nagyon hasznosak, de ajánlom hogy nézz meg többféle megoldást is mert bizonyos kísérletek többféleképp megoldhatók. pl.: [link]

2022. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!