Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt szintű informatika...

Az emelt szintű informatika érettségi szóbelije nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Ha rendesen felkészülök, megtanulom a tételeket(mivel emeltnél nincsenek előre megadva, mind a 60-at Tamás Ferenc könyvéből. Akkor sikerülni fog?
2020. nov. 15. 13:21
 1/1 anonim válasza:

Én szombaton voltam szóbelizni. 2 héten keresztül készültem minden nap suli után késő estig a szóbelire. Ez végül is nem vészes, ahhoz képest, hogy gimis vagyok és itt még nem volt érdemi informatika tanulásom, de mindig is érdekelt az infó, szóval valamennyi részét tudtam a tételnek. Találtam egy 2016-os kidolgozott tételes pdf-et, meg egy 224 oldalas kicsit elavult, de kiegészítőnek elmenő Holczer József féle érettségi felkészítő könyvet, azokból készültem.


A gyakorlati 74% lett, nagyon nagy makkom volt és kihúztam az "OP rendszer fájl és mappatárolási szolgáltatásai" tételt, ami elvileg középszintű. Rontani biztos nem rontottam a gyakorlati eredményen, szerintem még javítani is sikerült! :D


"Írásbelivel" nem tudom, hogy állsz, de ha megy a HTML, Word, Powerpoint, Excel és Access, akkor a programozástól sem kell félni. Én a pythonidomár-ról tanultam meg nulláról és 30/45 lett a programozás része. Rengeteg részpont van, szóval ha nagyon félre is sikerül, egy 10-15 pontot össze lehet szedni kb printeléssel meg beolvasásokkal.


(Egyébként a 74%-os emelt infó teljesen átlagos, sőt lehet alatti. Infós szakközepekben és gimikben 80-90ek nagyon egyszerűen összejönnek a régi gyakorikerdeseses keresgélésem alapján, csak hát én ugye próbáltam nettel, ingyen, itthon felkészülni rá)

2020. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!