Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunban nem tudok felvenni...

Neptunban nem tudok felvenni egy kötelező tantárgyat, mert beteltek a helyek. Mi ez a nonszensz? Most komolyan következő félévben kell felvennem?

Figyelt kérdés
2022. jan. 31. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát vagy következő félévben, vagy írsz az oktatónak, hogy bővítsen, mert kötelező a tárgy és fel kell venned. Sajnos ez van.
2022. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért van egyáltalán korlátozva a légyszám? Pl 110 ember még befér egy előadóterembe, de 130 már nem? Ha már felvettek az egyetemre, tudják biztosítani a helyeket rendesen. Második félévem lesz, az első tárgyfelvételem. Teljesen értelmetlen, ahogy működik a rendszer.
2022. jan. 31. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj most felvenned ahhoz, hogy időben be tudd fejezni a tanulmányaidat (tehát később még épül rá valami vagy végzős vagy ezért mindenképp csúsznál ha most nem veszed fel), akkor semmiképp ne hagyd annyiban, szólj a tantárgyfelelősek.
2022. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a terem kapacitás is lehet korlátozott. Ha 110 ülőhely van akkor logikusan annyira írják ki a létszámot, ezért korlátozzák. De mondom írni kell az oktatónak, hogy nem férsz be és bővítsen, majd megmondja tud-e vagy sem. ez így működik.
2022. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Légyszám?! Ez melyik egyetem....
2022. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Általában bővítik a helyek számát. Nekem is volt többször is ilyen két egyetemen is és mindig bővítettek és fel lehetett venni. Én általában az adott tanszék ügyintézőjével vetettem fel. Régebben (gondolom most is) hozzá tud adni konkrétan téged a listához. Így nem jársz úgy,hogy bővítik a helyeket és más beugrik a helyedre.
2022. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Bővítik maguktól is de ha nem, akkor írj az adott tanszéknek. Az oktatónak ehhez nincs köze.
2022. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!