Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két alapszakot végezni egyszerre?

Két alapszakot végezni egyszerre?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam azon, hogy két alapszakot tanuljak egyszerre. Jelenleg az ELTE-n tanulok és a 2. félévemet kezdem meg Pénzügy és számvitel szakon. Azonban arra gondoltam, hogy szivesen tanulnék emelett mást is, Gazdálkodás és menedzsment szakra gondoltam, ugynacsak itt az ELTE-n. Főként tapasztalatokra és jó tanácsokra vagyok kiváncsi. A mintatantervet megnéztem. Párhuzamosan az 5. félévig nem is lenne nagyon nagy gebasz. Viszont onnantól már rengeteg tantárgy nem közös és igy nehezedne a dolog. Az érdekelne még, hogy szakonként jár e a két félév paszziválás vagy a ebben az esetben a két szakért összesen két félév. Szerintetek hogy érné meg? párhuzamosan tanulni a kettőt és majd az utolsó két félévben a menedzsment szakomat halasztani 2 félévvel, vagy most hagyni még egy évet ezt a témát és majd jövőre felvenni a menedzsmentet és igy alapból lesz 2 félév különbség és csak pár tárgyat kell felvenni összesen amit még nem teljesitettem a menedzsmentből, mivel sok tantárgy tekintetében a két alapszak majdnem fedi egymást. A segitségeteket vagy véleményeteket nagyon köszönöm előre is.

2022. febr. 2. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én biztosan nem cseszném el az államilag támogatott féléveimet két alapszakra párhuzamosan, ráadásul a vége már fizetős is lenne. Akkor már inkább később menj MSc-re akár levelezőn. Nem hinném, hogy a gazdmen olyan sokat adna, hogy érdemes legyen szívni vele a másik mellett. Nekem ez tök furcsa, hogy valaki két szakot akar vinni egyszerre...én eggyel is szenvedek sokszor. A tárgyfelvételről nem is beszélve... elbuksz pár tárgyat már akkor olyan ütközéseid lehetnek következő félévekben, hogy örülsz ha valahogy letudod beszélni a tanárokkal. (és akkor ez csak egy szak) Ennyire laza lenne, hogy ez így megfordult a fejedben? :D Saját tapasztalataimból kiindulva szerintem nekem levegőt venni se lenne időm ha bevállalnék még egy szakot a mostani mellé. Múltkor is volt valaki itt aki az ELTE-ÁJK mellé be akart vállalni még egy szakot. Ezt mégis hogyan? :D
2022. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi értelme lenne.


A gazd. men. nem egy olyan nagy boost, amiért megérné még elhasználni a támogatott féléveket. Ha szeretnél, vegyél fel több menedzsment tantárgyat PSZ-en.


Gond nem lenne, mert nem olyan nehéz szak, nekem egy ismerősöm 3 Bsc-t nyom egyszerre, mindet levelezőn, eleve nagy az átfedés, de még így sem látom sok értelmét. Mondjuk egy PSZ és mellé egy matek/informatika BSC-nek még lenne értelme, ha ilyen irányba mennél, de egy PSZ-el is lehet menedzselni, ha azt akarod, úgyis a gyakorlat, és a gyakornoki tevékenységed lesz a döntő.


Inkább egy jó mestert végezz el majd, és keress Big4-nál gyakornoki helyet, és persze idegennyelvek ezerrel.

2022. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges elkezdeni a gazdment, a psz-el sokban megegyezik. Inkább más területről keresnék egy alapszakot, vagy majd mesterre mennék.
2022. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már akkor inkább a jogot kezdeném el, jobban megéri mint egy hasonló gazdasági képzés. Esetleg egy nyelvszakot, a gazdasági életbe a nyelvtudás az egyik legfontosabb
2022. febr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!