Lehet egyszerre végezni ELTE-n romanisztika alapszakot és gyógypedagógiát?

Figyelt kérdés

Franica romanisztika szakra fogok idén járni, de egyre nem vagyok biztos benne, hogy jól el tudnék vele helyezkedni... Viszont nagyon szeretem, érdekel. Gyógypedagógia is érdekel, úgy hallottam, sok a lehetőség is utána. Kérdés, mennyire tudnám egyszerre végezni a kettőt?

Aki valamelyik szakra jár, az kérem segítsen! :)



2016. aug. 19. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért csak az segíthet, aki valamelyikre jár? Most mi az, ami nem világos?
2016. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Lehet úgy, hogy jövőre felvételizel és levelezőre jelentkezel gyógypedre, viszont nagyon nehéz összeegyeztetni, meg szusszal bírni a dupla vizsgaidőszakot, zh-k, beadandók stb. Romanisztikával kapcsolatban nincsenek releváns ismereteim, de gyógypedagógusoknál nagy hiány van.
2016. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam, hogy aki valamelyik szakra jár, mert ő biztos tapasztaltabb :D De mindenkitől nagyon köszönöm a válaszokat. :)

Gyógypedagógián úgy hallom, sok a gyakorlat, úgy is lehet levelezőn végezni?

2016. aug. 19. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, van-e belőle levelező...
2016. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van. Mindegy, az már részletkérdés. Lehet nem lenne egyszerű "bírni szusszal". :D
2016. aug. 19. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyire vicces volt ez a megszólalásom? :D
2016. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kevés a gyógypedagógus, de ez nem azt jelenti, hogy vannak betöltetlen állások (kihalásos alapon lehet bekerülni bárhova). Nincs üres állás.

A kevés azt jelenti, sokkal több helyre kellene, de pénz nincs rá, mindenki ügyeskedik, hogyan ússza meg a helyzetet olcsón.

2016. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Apam baratnoje gyogypedagogus es magam is pedagogus vagyok, rengeteg betoltetlen allas van, ezert is irtam, hogy biztos elhelyezkedesi lehetosegeid vannak.

(Masodik voltam)

2016. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én romanisztikás vagyok, egy évet csináltam meg franciásként, és most kezdek majd mellette dolgozni is, de a fizetésem részmunkaidőben máris bruttó 150, anélkül, hogy diplomám lenne. Szóval én csak ajánlani tudom, mert igenis jól el lehet vele helyezkedni, és tudod majd hasznosítani a nyelvtudást, ha a kulturális ismereteket annyira nem is (azokkal viszont emberileg válsz többé). Ha van kérdés a romanisztikáról, írj csak :)
2016. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!