Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha humános...

Mit csináljak, ha humános beállítottságú vagyok, de félek hogy nem fogok tudni megélni?

Figyelt kérdés
Érdekel és szeretek mindent, ami nyelv; idegen nyelvek, irodalom, pszichológis, dráma. A pszichológia az, amit szeretek is meg még egy picivel talán többet lehet vele keresni. Szorgalmas vagyok, és próbálom valamennyire erőltetni a reálos tárgyakat is, de egyetemre képtelenség lenne, hogy ilyennel menjek... Mit csináljak? Ma már csak a mérnökök élnek meg jól? 😔

2022. febr. 2. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha humán beállítottságú vagy, akkor menj olyan szakra. Hiába lehet sokat keresni mondjuk programozással, ha nem érted amit tanulsz, nem fognak munkát adni. Lehet, hogy egy bölcsész diplomával kevesebb a fizetés, de ezért kell nyelveket tanulni, kapcsolatokat építeni és képezni magad.
2022. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Ülj le és tanulj! Olyat, amit megéri tanulni, mert valós a félelmed: nem fogsz tudni megélni, ha hülyeséget választasz! Pszichológiával nem lehet többet keresni, 15 évet lehet vele tanulni, milliókat rákölteni és még 10 év meló után talán nulla lesz a mérleg. A nyelvekkel lehet keresni, de akkor 2-3-at felsőfokon kell tolni. Ez még egy út. Vagy leülsz és tanulj reál dolgokat. Mert attól, hogy nem szíved vágya, tanulni lehet és dolgozni is lehet vele.
2022. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Sok humán jellegű szak van:

Jog, gazdasági szakok egy része, pl. marketing, HR, gazd. men. Nyilván azért itt előfordul matek, de gazdasági matek nem annyira vészes, meg lehet tanulni, és ezekkel azért jó elhelyezkedési lehetőség és karrier út lehet.


Nyelv szakok.

2022. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképp azt válaszd ami érdekel és azt tényleg szeretettel csináld, hogy a legjobbak közé kerülhess. Biztos vagyok benne, hogy több pszichológusra lesz szükség az elkövetkezendő években/évtizedekben, mert a mentális betegek száma kb. exponenciálisan növekszik, főleg most a covid alatt, és ennek hosszútávon még lesznek hatásai, hiába tűnik el a vírus. Egyébként több bölcsész szakon végzett embert ismerek, aki nem a szakmájában dolgozik, de valamennyire mégis megtalálta a munkájában azt, amit szeret. Pl. van ismerős, aki anglisztikán végzett, és most egy borászatnál nemzetközi értékesítéssel foglalkozik, jó pénzért. Én villamosmérnök vagyok, ennek ellenére elnézve a társadalmak jelenlegi helyzetét, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a következő évtizedek tényleg a mérnökök évei lesznek, mert majd a digitalizáció meg az automatizáció meg az AI stb. megváltják a világot. Inkább abban reménykedek, hogy a bölcsészek is több lehetőséget kapnak, mert bárki bármit mond, nagyon hiányzik a világból az ő szemléletük. A lényeg, hogy ne az legyen a legfőbb mérvadó, hogy milyen szakmára van szükség az aktuális gazdasági helyzetben, mert az egyik pillanatról a másikra borulhat. Persze ezt is vedd figyelembe ha tudod, és próbálj valamilyen aranyközéputat találni.
2022. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha valamiben tényleg jó vagy, azzal meg fogsz tudni élni. A humán szakosok ott szúrják el, hogy azt hiszik, egy papír elég a boldogulásukhoz. A legtöbb humán területen komplex képzettségekkel (minimum alap+mesterszak, de van, hogy több kiegészítő képzés) lehet érvényesülni és olyan szempontból mindenképp hasonlít a művész életre, hogy sok utánajárást és önreklámot igényel... Na most aki erre képtelen, abból semmi sem lesz. De ismerek sikeres nyelvi szakost, filozófia szakost és magyar szakost is, aki szép karriert épített magának és bár nem keres milliós összeget, szépen megél és ehhez nem kellett elhagynia a pályát.
2022. febr. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Többen említik a pszichológiát, de azért ezen pontosítsatok. Pszichológia szakon a tárgyak fele reálos tárgy (tapasztalat).


Statisztika több félév, anatómia, élettan, az általános lélektan a biológia, a statisztika, filozófia, természettudomány egyvelege. Sőt mondhatnám azt is, hogy a pszichológia gyakorlatilag egy statisztika, mert arra épül teljesen. Az igazán soft pszichológia, pl. szociálpszichológiai következtetések, mind egy-egy stat. kutatáson, biológiai kutatáson alapul. A diplomamunkád is gyakorlatilag egy kutatás lesz, hipotézis vizsgálatokkal.


Igen, a pszichológia bölcsész diploma. :)


Ennek ellenére el lehet végezni, sokan el is végzik, tisztán humán szak talán csak a szabad-bölcsészet...


Attól, hogy a jövőben talán nagyobb igény lesz pszichológusokra, abból még nem következik, hogy meg is fogják fizetni. Ennek ellenére lehetsz klinikus (kevés pénzért), és vállalati szakember is (HR), jobb pénzért.

2022. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, ami téged érdekel. Én is anno azért választottam egy olyan szakot, ami nem annyira tetszett, mert az én választásomra azt mondták, hogy nem jó semmire. Hát, meg is látszott. 4-es átlaggal kerültem be egyetemre, erre 3-as volt a legjobb jegyem, nagyon sok 2-est kaptam, sőt, többször megbuktam több tárgyból is. Aztán átment arra a helyre, ahova mindig is menni akartam, és nagyon más. Mindig 4 felett volt az átlagom, de volt 5 felett is, ösztöndíjat is kaptam már. És nem azért mert könnyebb a szak, hanem mert mindig ezt akartam. Ez is humán szak, én még nem végeztem, szóval állást még nem néztem, de vannak ezen a szakon végzett ismerőseim, és mindegyiknek lett állása pár hónapon belül. Nem milliomosok, de tudom, hogy jól keresnek, egy normális életszínvonalat tudnak tartani, utazással, rendes lakhatással, mindenféle szabadidős tevékenységgel.
2022. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

"Ha valamiben tényleg jó vagy, azzal meg fogsz tudni élni."


Ez a modern világ legnagyobb csúsztatása. Több ezer híres és nem híres példa van arra, hogy ez hülyeség. Gondolkodj el rajta, mielőtt ilyenek miatt rossz szakmát választasz, mert a rezsit nem a tehetséged fogja befizetni. Bármelyik diplomás vagy szupertehetséges hajléktalan festő meg fogja neked indokolni a Blahán!

2022. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#5: Mit dolgoznak ezek az ismerőseid?
2022. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak erdekel, mert nekem is nyelvszakos diplomám van, és 2019-ben nagyon hamar találtam állást a végzésem után, most pedig nem találok 2,5 év tapasztalattal :(
2022. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!