Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik hosszú éveken keresztül...

Akik hosszú éveken keresztül járnak egyemre, hogyan boldogulnak a munkahelyen, családi életben?

Figyelt kérdés

Azok véleményére lennék kíváncsi, akik tényleg nagyon hosszú ideig tanulnak.

Engem nagyon érdekel a pszichológia, viszont nem vagyok már annyira fiatal (27L), és ha belevágnék, 40 fölött fejezném be az egyetemet.

Akik ezt, vagy hasonló időigényes pályát választanak, hogyan tudnak megélni mellette, és még családot is alapítani?

Konkrét sztorikat is szívesen meghallgatok, ha valaki ebben a cipőben jár, vagy van ilyen ismerőse.



2022. febr. 8. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
40 fölött?5 éves a pszichológia szak úgy emlekszem
2022. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 év a "sima" okleves pszichológus, de ezen felül vannak erre ráépülő szakpszichológus szakképesítések, és módszerspecifikus szakok is, plusz x óra szakmai gyakorlatot is elvárnak, ha továbbképzed magad.
2022. febr. 8. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Értem. meglepett h több mint 10 év akkor kb annyi idő mint az általános orvosi kepzes plusz szakosodások
2022. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
3 gyerekkel reggel felkelünk, reggeli, ovi/suliba vitel. 9-től dolgozom, az apukájuk megy értük, mert fél5-ig munka, aztán ha van hétköznap du. suli, akkor 5-től van (ilyen szakasza is volt az életemnek, heti 3 hétköznap du/este suli), akkor apával vannak, ha hazaérek, akkor velem. Levelező egyetem gyakran van péntek-szombat, akkor viszont egész nap, akkor azokat a napokat kell megoldani. Szabad du.-este a gyerekekkel vagyok, tanulni nagyjából 9-12 között szoktam éjszaka. Ezt 6 éve csinálom :) Még van egy kicsi hátra, de 1-2 éven belül szerintem befejezem már. :) Nem pszichó, de azt hiszem, ez a szervezés szempontjából lényegtelen.
2022. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%

Az egyetemet nem 40 fölött fejeznéd be. Akárhogy számolgatod itt az ilyen olyan szakképesítéseket, durván túlzásba estél vele. Maradjunk annyiban, hogy járd ki az 5 évet, aztán majd lesz valami.

Megélni és családot alapítani úgy lehet mellette, ahogy mindenki másnak. Mégpedig, hogy dolgozol iskola mellett. Iskola mellett vállalod a gyereket is, a kapcsolatot, házasságot és stb.

Ha már most soknak érzed, valszeg csak pszichológia BSc lesz belőle, le se húzod az 5 évet.

Az én barátnőm 2 gyerek mellett végezte el az 5 éves osztatlan jogász képzést.

2022. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Az 5 év után már dolgozol. Az nem úgy van hogy 10 évet non stop iskolapadban ülsz. Mondjuk te vagy 15 évvel számolsz.
2022. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!