Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jobb pedagógus az, akinek...

Jobb pedagógus az, akinek gyereke van?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy akinek nincs gyereke az nem igazi pedagógus, mert sosem nevelt gyereket.
2022. febr. 16. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy jobb. Nekem például az elsős tanítónénim a világ legkedvesebb embere volt, dicsérettel is rendet tudott teremteni, mégsem volt gyereke. Úgy 15 évvel később tudtam meg, hogy azért, mert nem lehetett neki, biológia probléma miatt. Szóval szerintem független a kettő egymástól.
2022. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az emberek nagy része sajnos alkalmatlan gyereknevelésre (majomszeretet, kaja, pia, ennyi), így nem jelenthető ki, hogy jobb pedagógust az, akinek van gyereke.
2022. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy szituációt, pl. belép a tanár az osztályba és azt látja, hogy be van törve az ablaküveg. A tanárok kb. 70%-a ilyenkor rögtön előveszi Pistukát (akiről köztudott, hogy betyár gyerek) és neki szegezi a kérdést, hogy te voltál? Kb. nem is érdekli a gyerek válasza, igazából a tanár már tudja előre, hogy Pistuka volt, sokszor még azt sem hagyja, hogy a gyerek megszólaljon, máris viszi az igazgatóhoz. Miközben a valóságban az udvaron focizó gyerekek rúgták be labdával az ablakot. Csak kb. a 30% kérdezi meg valóban ilyenkor, hogy gyerekek, mi történt?... Biztos mindenki találkozott már az iskolában olyan helyzettel, amikor igazságtalanul vádolták valamivel, és meg sem kérdezték a résztvevőket, az előzményekről, hanem a felnőttek a "mindent tudó" prekoncepcióik alapján döntöttek. Ez pl. egy tipikus pedagógiai szituáció, és én nem értem, hogy pl. a 70% vagy a 30%-ba tartozó tanárok viselkedését hogyan befolyásolja az, hogy van-e gyereke? Mert szerintem sehogy. Biztos mindenkinek volt már valamilyen igazságtalan élménye tanárral, és ha belegondol, annak a bizonyos tanárnak általában szokott lenni gyereke is. De ez tényleg teljesen irreleváns.


A pedagógiához kell egyfajta érzék, empatikus tulajdonságok, jó helyzetfelismerés és hasonlók. Ezek vagy megvannak az emberben vagy nem, és teljesen független ez attól, hogy az illetőnek van gyereke vagy sem. Sőt, még attól is független, hogy egyetemen mit tanult a pedagógiáról és mit nem, tényleg érzék kell hozzá.

2022. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!