Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etikus dolog egy iskolában...

Etikus dolog egy iskolában nem elengedni egy pedagógust a saját gyereke ballagására épp a ballagásra mint okra hivatkozva?

Figyelt kérdés

A történet szimpla: egy pedagógus aki végzős osztályfőnök és akinek ballag az osztálya. Csakhogy a pedagógusnak van gyereke aki épp szintén végzős és szintén ballag egy másik iskolában. Hát ilyen a véletlen, ott is épp 30-án van a ballagás, ráadásul épp délután. Éppúgy mint a pedagógusunk munkahelyén. A pedagógus jelzi hogy ballag a gyereke és nem tud ott lenni a saját iskolája ballagásán.

Erre mondják neki hogy nem mehet el, maradnia kell.

????


Pedagógusunk közli hogy akkor szabit vesz ki arra a napra ha másképp nem megy.

Válasz: nem mehet szabira a szabik kötött rendben mennek, majd nyárom mehet addig nem.

???


És ha családi magánéleti ok van ami nem tűr halasztást(akár ballagás,de akár egy temetés)?

Nem érdekel senkit akkor is ott kell lennie.

És ez ép egy iskolában esik meg.

Nem mehet el egy tanár a gyereke ballagására. (Persze úgyis el fog menni…. Sajnos épp lázas lesz pont aznap. Amilyen az adj isten olyan a ….)


Ehhez szóljunk hozzá!


2015. ápr. 24. 14:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%

én úgy érzem, hogy a probléma nem az iskola meg a pedagógus között kellene, hogy legyen, hanem a pedagógusBAN kellene, hogy ez egy dilemmaként felmerüljön, hiszen az osztálya is számít rá.

talán pár évvel korábban eszébe juthatott volna a pedagógusnak, hogy ne úgy vállaljon osztályt. szerintem az ő hibája, erre gondolnia kellett volna.

2015. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Etika vagy sem,ott dolgozik,ez a munkahelye,ha nem tetszik,nem kötelező ott dolgozik és akkor egész nap a kölkével lehet.
2015. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

1)A saját "kölköm" (ha már így nevezzük) fontosabb mint akár 30 másik vadidegen "kölke". DE JELENTKEZZEN az a szülő akinek nem!


2) hogy ne úgy vállaljon osztályt


Szerinted az iskolákban az osztályt VÁLLALJÁK? Naiv!!

Ez úgy működik hogy közlik velem: te leszel X osztály of-e. Tetszik nem tetszik, nem kívánságműsor.


3) !!!! Hát bocsánat hogy 4 ÉVVEL ezelőtt nem láttam előre hogy majd a saját gyerekem ballagása egy napra sőt egy órára fog esni az iskolaival!

Hát ugye milyen hatalmas vétek hogy 4 éve nem ezen járt az agyam?

2015. ápr. 24. 14:35
 4/38 anonim ***** válasza:
83%

Az iskola egy ugynevezett munkahely. A munkahelynek egyik ismerve az hogy nem akkor megy oda az ember amikor viragos kedve ugy tartja.


Rengeteg ilyen munkahely van meg, ahonnan nem tud a szulo elmenni a sajat gyereke ballagasara, eloadasara, egyeb fontos esemenyeire.


Ha az ember tanar, akkor ezt illene tudni felfogni agyilag. Szerintem.

2015. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, szerintem menj el a gyereked ballagására, de már most kezdj el állást keresni, mert szerintem tutira kirúgnak.

rengeteg a munkanélküli pedagógus, akinek a 30 vadidegen kölök is fontos, biztos nem fog az iskolának gondot okozni, hogy találjanak valakit, akire lehet számítani.

2015. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

"(Persze úgyis el fog menni…. Sajnos épp lázas lesz pont aznap. Amilyen az adj isten olyan a ….) "



Zseniális! kiváló,példamutató pedagógus! Ő vajon elhitte a diákjainak,hogy "belázasodtam" ?

2015. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek. Az osztállyal ez lesz az utolsó napunk. A gyerekkel meg minden nap találkozok.


Nem lehetsz valami jó tanár.

2015. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Édesem! Kenyerezd le az igazgatót spárosmatricákkal, akkor elenged:) A te gyereked is leszedi az ablakrácsokat a suliban amúgy? De fel is mondhatsz, menj el vécésnéninek. Várj csak...Te most éppen nem a nővéreddel nyomorogsz külföldön munkanélküli segélyen? Mert tegnap még ez volt a sztorid..
2015. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
64%
Az a tanítványod is elballag végre nyolcadikból, akinek gyereke van és annyiszor bukott meg, hogy együtt ballag a lányával? :DDDDDD
2015. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg egy, a fizetésedből vásárolt befektetési aranylapot átnyújtva az igazgatónak, megenyhül és elenged:) Ha pedig nem? Akkor lopjátok le az ablakrácsokat éjjel a suli ablakairól:)
2015. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!