Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék felkészülni...

Hogy tudnék felkészülni középszintű matek érettségire úgy, hogy meglegyen a kettes?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz vagyok matekból, eddig minden évben kettessel rugdostak át, pedig más tantárgyakból jó vagyok. Nekem matekból egy 3-mas dolgozat olyan, mint másnak amikor 5-öst kap.

Szoktunk minden héten ilyen érettségis órát tartani, amin érettségi feladatsorokat oldunk meg, de konkrétan egy feladatnak sem tudok neki állni. Bár igaz, hogy 2017 előtti érettségiket oldunk meg, és osztálytársaim azt mondták, hogy akkor még nehezebbek voltak.

Mennyire nehéz középszinten egy kettest összekaparni? Hogyan készüljek fel?


2022. febr. 16. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még 2017 előtt érettségiztem, szerintem az érettségi sokkal könnyebb volt, mint egy csomó dolgozat. Akkoriban nagyon nem érdekelt a matek és utáltam is, viszont magántanuló voltam az utolsó két évben, minden mást könnyen megtanultam otthon, de ha jól emlékszem az utolsó kb. 6 hónapban eljártam egy matektanárhoz, így végül 3-as lett. Ha jobban érdekelt volna lehetett volna jobb is, de akkoriban úgy voltam vele, hogy soha nem fog érdekelni a matek (ez rossz meglátás volt, mert most kezdtem el programozónak tanulni).

Mindegy, a matektanár nekem nagyon sokat segített, mert nem kapott idegösszeomlást ha nem értettem valamit elsőre, és nagyon érthetően elmagyarázta a dolgokat. Nem is volt túl drága, persze nem mentem minden nap. Gondolom benned is nagy ellenállás van a negatív tapasztalataid miatt, ezért sokat segítene, ha találnál valakit aki tud segíteni ahelyett, hogy cseszegetne ha nem megy valami.

2022. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az talán a legjobb, ha a feladatok alapján átmész a témakörökön. Szóval veszed az egyik érettségi feladatsort, és sorban végigmész a feladatokon.


Most példa gyanánt megnyitottam random a 2021. őszi feladatsort.

1. feladat:

Az A és B halmazokról tudjuk, hogy A ∪ B = {1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9}, A \ B = {7; 8; 9},

és B \ A = {1; 2}. Adja meg az A ∩ B halmazt elemei felsorolásával!


Szóval ebből ugye nyilvánvaló, hogy itt a halmazokkal kéne tisztában lenni, szóval keress rá a halmazokra (például az NKP oldala, vagy Zanzán, és akkor próbáld megérteni a témát, aztán meg különböző ilyen típusú feladatokat gyakorolni a netről, vagy ha van feladatgyűjteményed, akkor onnan.) De ha például az egyik feladatban a magasságvonalról, súlyvonalról van szó, akkor azokra is keress rá és próbáld megérteni. Persze amúgy lehet magántanárt is keresni, meg minden, de ha inkább magad csinálnád otthon, akkor szerintem ezek a módszerek is jók. Mert na, ezek még is csak típusfeladatok, de ha így utánakeresel a dolgoknak, akkor az adott témával is jobban tisztában leszel.

2022. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező előző évek érettségi feladatait próbáld megoldani:

[link]


Itt vannak a feladatok, le tudod tölteni, a megoldást is, ha ezek nagy részét be tudod seggelni, mivel sablon feladatok szoktak lenni, akkor közelebb leszel a ketteshez.

(youtuben is vannak videók elvileg, ami a középszintű matek érettségire fekszik rá)

2022. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a mateking oldalára előfizettem (nekem tökre bejött és megértettem az anyagot, mások nem annyira) viszont mielőtt előfizetnél rá, van egy-két ilyen ingyenesen megtekinthető videójuk az alapján el tudod dönteni, hogy neked hasznos lehet e vagy sem.

Én orrba-szájba ezeket a videókat néztem és kb 79%-os lett a matekom.


Most egyetemen is ugyanezt használom és még mindig imádom ezt az oldalt.

2022. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!