Mi az a matematika ?

Figyelt kérdés

Minden tantárgy egyértelmű kb.

Töri- nem kell magyarázni, tanuljuk ami volt régen

irodalom-szintén, csak más szempontból

nyelvtan-helyesírás meg hasonló "alapok"


De a matek az nekem mindig ilyen megfoghatatlan volt... Nem ment. Nem is tudtam mit számolunk, miről van szó... Geometria része valamennyire ment mert az megfogható volt.

De pl nem tudom egy egyenlet micsoda, mire jó, mikor kell használni és hogy.


2022. febr. 16. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matematikus szerint a matematika a természet megismerésének, kezelésének egyik módja.
2022. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"nem tudom egy egyenlet micsoda, mire jó"

Pl. van az az egyenlet, hogy

2a+2b = a téglalap kerülete

Ez arra jó, hogy

- akármekkora a kerted, ki tudod számítani vele, hogy hány méter kerítésre lesz szükséged

- akármekkora szobát tapétázol, ki tudod számítani vele, hogy hány centi bordűrre/szegőlécre lesz szükséged

- ki tudod számítani vele, hogy hány centi tépőzárra/ragasztószalagra lesz szükséged, ha azzal akarsz szúnyoghálót tenni az ablakra

- stb.

Szóval arra jók az egyenletek, hogy a hasonló módszerrel kiszámolható dolgok egyszerűbben kiszámolhatóak legyenek: az egyenlet megadja a számolási módszert, hogy ne kelljen minden egyes esetben nulláról feltalálni újra és újra.

2022. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tekints úgy a matekra, mint egy nyelvre, ami próbálja egyszerűen és EGYÉRTELMŰEN leírni a körülöttünk lévő dolgokat.

Ez biztos fura lehet hallani, de ez nem a te hibád, hanem szimplán egyetem előtt szimplán eszközöket tanítanak nektek, amiket később tudtok csak használni.


Hogy kicsit jobban megértsd miért egy nyelv a matek, gondolj mondjuk hatványozásra. Szóban ez úgy hangzana, hogy:

-kettő háromszor szorozzuk össze önmagával

írásban:

- 2^3 (kettő a harmadikon lenne azzal a jellel).

Szóval nézd meg, hogy mennyi szavat spóroltunk, na és a világon mindenki megfogja ezt érteni, na meg ennek van egy definíciója is, ami miatt EGYÉRTELMŰ lesz a jelentése.

Most pedig képzeld el, hogy van egy egyenletem, amiben sok hatványozás, gyökvonás, szorzás, osztás, összeadás, stb van. Ezt szóban leírni nagyon csúnya és hosszú lenne, de matematika segítségével egyszerűen leírható.


Lényegében ez a matek, egy nyelv, amit arra alkottunk, hogy könnyebben magyarázzuk meg a körülöttünk lévő dolgokat.



Ui:

-Alk mat msc-n vagyok, tudom, hogy amit írtam pontatlan, de kellő tudás nélkül ez remek példa szerintem a kérdezőnek.

2022. febr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"egyetem előtt szimplán eszközöket tanítanak nektek, amiket később tudtok csak használni"

Azért egy tapétázáshoz, bordűrkalkuláláshoz nem kell egyetem. ;-)

Szóval szerintem a matek már hamarabb is hasznos. Csak az van az érettségi előtti matekkal, hogy úgy 8. végéig még teljesen jó, hasznos (kimész egy liter tejért, tudod, hogy mennyit kell majd visszakapnod, stb.), de aztán elkezd annyira elmenni elméleti irányba, hogy egyre megfoghatatlanabb - pont azok miatt az eszközök miatt, amikről azt mondod, hogy csak később tudjuk majd használni őket. Ezeket elég lenne azoknak tanítani, akik komolyabban is akarnak majd matematikával foglalkozni (tehát matek szakosoknak az egyetemen - semmiről se maradnának le, ha csak pár évvel később tanulnának meg deriválni, nem már a középiskolában, nem?), és akkor a többieknek se utálnák annyira. (Nekem 8. végéig a kedvenc tantárgyam volt, a középiskolában viszont nem tudtam, mire jó az egész, ezért ment el tőle a kedvem. Nem utáltam meg, de csak az érettségire tudtam magam visszaküzdeni az ötös szintre.)

2022. febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!