Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túlléptem az egyetemi képzés...

Túlléptem az egyetemi képzés másfélszeresét és hazai munkaviszonnyal akarom kiváltani a keletkezett tartozást. Ha másodállásban dolgozok hétvégente, akkor gyorsabba telik le visszafizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés
8 * 150 nap = 1200 napnyi ideig kell fenntartanom hazai munkaviszonyt. Ha vállalok hétvégére másodállást, akkor mennyivel telik gyorsabban a kötelezettség?

2022. febr. 16. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az évek számítanak elsősorban, de ezért ne vállald túl magad. Úgy van, hogy a képzési időnek megfelelő ideig kell munkaviszonyt létesítened Magyarországon az elkövetkezendő 20 évben, vagy a tandíjat visszafizetni. Tegyük fel 6 évig voltál egyetemista. Dolgozol 3 évet, marad 3 éved. Kimész külföldre, pl. Ausztriába. Az utolsó gyári munkával is több lesz a fizud, mint itt egy átlagos félév, ha csak nem orvosin voltál. Szóval én emiatt nem aggódnék a helyedben. Röhögve visszafizeted, ha csak nem 1-2 misi/félév.
2022. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány féléves volt a képzés?
2022. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
6
2022. febr. 16. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem lépted túl.
2022. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hülyeségek irtak. Nem is értem minek.

20 éven belüli ledolgozás akkor van, ha siekresen megvan a diploma (nyelvvizsgával) 1.5x időn belül.


1.5x időt túlléped akár a képzéssel, akár a nyelvvizsga szerzéssel.

Akkor van a visszafizetési kötelezettség. Amennyi államis féléved volt, annak a tandíjának az 50%.

Kérvényezheted és meg is adják, h munkaviszonnyal váltsd ki. Amennyi féléved volt annyiszor 150 nap +720nap (azt hiszem).

Tehát ha 8 féléved volt, akkor, amikor letelik a 1.5x idő, onnantól 8x150+720 napon belül kell 8x150 nap munkaviszonyodnak lenni.

A biztosítási napok számítanak, tehát a hétvége és ünnepnap is, ha van munkaviszony, így pl. 5db 30 napos hónap alatt van meg a 150 nap.


Ne proli gyakorikérdésekre írd ki, névtelen oldalra, beírják ami 1. eszébe jut, beee beee 20 éven belül kell én tudom beee aztán köze nincs a válasznak a kérdéshez.

2022. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ 5-ös! De ha 2 helyen is be vagyok jelentve, akkor ezek szerint nem pörög gyorsabban le. Tehát mondjuk a hétvégék nem számítanak két napnak, hiába vagyok bejelentve akkor is, ugye?
2022. febr. 17. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Egy 6 féléves képzést 8 félév alatt végeztél el, akkor hogy lépted túl a képzési idő másfélszeresét?
2022. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A képzési idő + 2 állami félév jár, utána átsorolnak fizetősre. 8 állami félévem volt, ezek költségének 50%-át kell visszafizetnem, vagy ledolgozni azt az időt, amíg államin voltam.
2022. febr. 17. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:

TE kevered a fogalmakat,téged egyszerűen átsorolnak költségtérítéses képzésre. Ha ezt nem fogadod el, akkor megszüntetik a jogviszonyodat. Fogadd el. Így még lesz 1 féléved, hogy oklevelet szerezz.

Ha ez nem sikerül,akkor lép életbe a munkavállalási kötelezettség 8 félév/150 nap.

2022. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már megvan a diplomám, 11 félévet jártam az egyetemre, ebből 8 félévet voltam állami ösztöndíjas. Már dolgozok a diplomámmal, de a kérdés nem ez volt, hanem az, hogy ha két helyen dolgozok, akkor gyorsabban fogy-e a tartozás.
2022. febr. 17. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!