Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan lehet megtanulni azt,...

Honnan lehet megtanulni azt, hogyan lehet "kiintegrálni" egy paramétert egy egyenletből?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint pl. [link]


Állandóan ilyeneket csinálunk (mesterszakon), és mivel nekem gazdasági alapszakom van, ezért... kicsit el vagyok tájolva. Azt értem, hogy ez kalkulus, de milyen tankönyvből vagy honnan lehetne ezt megtanulni?


A másik amit nem egészen értek, az a "partial derivative" fogalma. Tudtok ajánlani ezekhez valami jó könyvet vagy példagyűjteményt?



2022. febr. 16. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Annak nézz utána, hogy helyettesítéses integrálás (angolul 'u substitution'). A lényeg az, hogy "jó helyettesítéssel" olyan függvényt kapjunk, amit könnyen lehet integrálni. Viszont a felosztás mértéke függ a függvénytől, amit helyettesítünk, ezért nem cserélődik le csak úgy le a "dx" "dakármi"-re.
2022. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez talán a legjobb jegyzet a témában:


[link]

2022. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. febr. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!