Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, mintha az...

Más is érzi úgy, mintha az egyetemi tanulmányaival párhuzamosan összességében nem nőne a műveltsége, tudása aminek a birtokában van?

Figyelt kérdés

Nyilván senki nem jegyez meg mindent hosszútávon amit tanul, de mondjuk voltak kurzusok amik különösen érdekeltek, elgondolkodtatónak éreztem az anyagot, hétről-hétre készültem, levizsgáztam, de eltelik egy félév nyilván közben millió más dolgot kell megtanulnod és ebből amit korábban megértettem mintha semmi nem maradt volna meg. Úgy nagyjából 0, tehát előveszem újra azt az anyagot, és rendesen rácsodálkozom hogy jé, én erről olvastam már korábban? És én ezt csalódásnak élem meg, mert mégis valami olyasmi volt az elképzelésem, hogy a tanult tárgyak kapcsán több tudással jövök ki mint amivel bementem, ha felmerül egy vita vagy egy beszélgetés körében egyetemen kívül akkor valamit hozzá tudok szólni, nem csak vakarom a fejem hogy rémlik valami, de mi is volt az pontosan?

Én csinálok valamit rosszul, vagy mindenkinek csak az marad meg amire specializálódik a jövőben, és a megtanult anyag 90%-a amúgy félévenként megy a kukába?



2022. febr. 18. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem, nekem mindig nőtt a tudásom, de én eleve csak olyan szakokra jártam, amelyek érdekeltek, és tanultam rendesen.
2022. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sokat tanultam, szélesedett a látóköröm és a műveltségem. Meg persze a nyelvtudásom is.
2022. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, a látóköröm nekem is, ha olvasok egy cikket a témában ami hülyeség azt jó eséllyel fel is ismerem, meg tudom mit és hol kéne kinyitnom ha meg akarnám tűpontosan válaszolni mi a helyes. Mégsem laikusként olvasok már valamiről. Én arra gondolok, ha x kurzus anyagából spontán kapnátok egy tételt, ülsz a kávézóban és odatoppan az egykori egyetemi tanárod, hogy mesélj erről neki akkor azt elfogadható szintén el tudnád mondani?

Mert ha hozzám odajönne a prof, hogy most mutassam az ökonometria alapjait, és oldjak meg pár műveletet akkor ott pislognék szerintem. Lehet többet kotyognék róla, mint aki nem tanulta de a végén úgy hiszem azt mondaná, ülj le egyes. Tovább megyek, hogy lehet némelyik érettségi tétellel is meg lehetne lőni. Bár ott ha épp nem tudom miről is szól pontosan a tétel, lehet össze tudnék hablatyolni egy kettest.

2022. febr. 18. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd javul ez az érzésed, ha dolgozni kezdesz. Amire nem lesz szükséged, azok lesüllyednek valahova a kollektív tudatlanba, amikre meg szükséged lesz, azok összeállnak egésszé. Én például idősorokat elemzek a munkahelyemen, így egészen biztosan tudnék mit mondani az ökonometria tanárodnak.
2022. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek #4 essel, ha dolgozol akkor egy csomó dolog amit megtanultál és kell a munkádhoz, vissza fog jönni.

Plusz van egy csomó dolog amit ha újra meg is kell tanulnod jóval gyorsabb lesz mintha sose tanultad volna előtte.

2022. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nem nő a tudásom, de nem is azért mentem egyetemre, hogy bármi értelmeset tanuljak. Csak egy diploma kellett, minél gyorsabban és könnyebben, ennek megfelelően választottam intézményt és szakot. Nem sokat tanulunk, annak nagy része is hülyeség, ennek megfelelően gyorsan el is felejtem, mert van mivel foglalkoznom az egyetemi baromságok mellett.
2022. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen így érzek. Az egyetemen tanultak nagy részét elfelejtettem. Mikor vége lett, és megkaptam a diplomát, örülnöm kellett volna, de ehelyett furcsa érzésem volt, mint a videójátékok végén. Oké, hát ennyi lett volna, és akkor most mi lesz? Már egyébként is távol kerültem a szakmától. És naggyon durva, hogy milyen gyorsan telik az idő. Az egyetem már lassan kezd ilyen álomszerű dologgá válni. Szerintem gimi után csak nagyon kevesen tudják eltalálni, hogy mivel szeretnének igazán foglalkozni.
2022. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!