Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik felépítésnek lenne...

Melyik felépítésnek lenne több értelme BSc szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés

Néhány autóipari cég részvényét idősorelemzem, és a szakirodalmi résznél nem tudom melyiknek lenne több értelme:

1, írni az autóiparról, a covid hatása az iparra, ellátáslánc problémák, + a kiválasztott cégek története

2, a két cég részvényeiről írni, az idősorelemzés előnyei/hátrányai, részvényelemzési módszerek stb.


Ugye az 1, jobban felvezetné a témát szerintem, viszont ha csak a részvényeket elemzem akkor minek írjak az iparról/covid hatásáról?

Elvileg majd a saját elemzésemnek hozzá kell tennie a szakirodalomhoz nem? Ha pedig az elsőt választanám akkor nem nagyon illene össze a kettő.



2022. febr. 20. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi van ha ebben a sorrendben írsz mindkettőről?
2022. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van maximum oldalszám sajnos, szóval a szakirodalmi rész kb 10-12 oldal lehet csak. Nem hiszem, hogy mindkettő beleférne rendesen, max 1-2 alpont
2022. febr. 20. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat, nekem is volt pár beadandó, ahol maximálva volt a terjedelem. Én azt csinálnám, hogy TÖMÖREN írnék az 1. pontban összefoglaltakról. Nem kell mindenbe belemenni, tényleg csak annyit írj, hogy legyen egy szép felvezetése a dolgozatodnak. Utána pedig az érdemi résznél belemész a részletekbe.

Valahogy így:

1. Bevezetés (tömören, összesen max. pár oldal)

1.1 Az autóiparról általánosságban

1.2 Covid, ellátási lánc problémák

1.3 Kiválasztott cégek története

2. A részvények idősorelemzése

2.1 ...

2.2 ... (amiket a 2. pontban írtál)

2022. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, megpróbálom max 2-3 oldalban leírni az 1. pontban leírtakat. Köszönöm!
2022. febr. 20. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!