Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet "érzésre" osztályozni?

Lehet "érzésre" osztályozni?

Figyelt kérdés

Az iskolámban a földrajz tanár úgy osztályoz, hogy nem pontokat ad, és az alapján, hanem csak úgy, hogy szerinte ez mondjuk egy négyest érdemelne, akkor az négyes. Akkor is, ha az mondjuk pontozás alapján, mondjuk csak hármas lenne.

Ez az értékelésmód lehet akár emberfüggő is. Ha a tanár nem bír valakit, akkor az életben nem fog neki jó jegyet adni így.

Szerintetek ez így mennyire szabályos? Mennyire fair? Ilyet csinálhat egy tanár egyáltalán?



2022. febr. 22. 18:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt pontozás, akkor is a tanárra volt bízva az értékelés.
2022. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Persze, ezt úgy hívják hogy pofára osztályzás. Az én középiskolai tanárom nagyon szeretett így csinálni, volt h dolgozatban sokkal kevesebbet írtam mint egy hülyegyerek akit a legjobban utált az ofő, ő kapott 2-est én meg 3-ast. Én éreztem szarul magam.
2022. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy szóbeli felelésnél eleve nagy szerepe van a tanár "megérzésének", bár én ezt inkább rutinnak nevezném. Szerintem reálisan be lehet lőni az érdemjeggyel a diák tudását a szóbeli felelet alapján, egy gyakorlott tanárnak ez nem lehet gond. Vagyis az alapján, ahogy a diák elmondja az anyagot (vagy nem mondja el), jól meg lehet állapítani, hogy milyen a hármas, négyes, ötös stb. felelet. Sőt, szerintem a szóbeli felelésnél a diák jobb jegyet is kaphat akár, mint akkor, amikor a dolgozatnál egzaktabban pontozzák le azt, amit írt.


A pofára osztályzás az mást jelent.

2022. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóbeli felelésnél így működik.
2022. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!