Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járnátok még egyetemre vagy...

Járnátok még egyetemre vagy inkább nem erőltetnétek tovább?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az alapszakomon és ismét felvételiztem, de nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék még egyetemre járni. Azt érzem, hogy ez az egész egyetemi közeg egyáltalán nem nekem való. Nem a tanulással van problémám, mert a szakom még mindig érdekel, szívesen készülök a tárgyaimból és összességében nincsen rossz jegyeim sem, viszont a stressztől és az óráktól rosszul vagyok. Sok kis létszámú órám van, amiken gyakori a páros vagy csoportos munka, a prezentáció, a viták stb. és nekem ez nem megy. Szorongva ülöm végig az órákat, nem merek megszólalni, folyamatosan stresszelek, de már többször el is sírtam magam órán vagy volt olyan órám is, ami előtt rendszeresen hánytam reggelente az idegességtől. Ez mindenre kihat, szóval nem tudok rendesen aludni, koncentrálni, folyamatosan kattog valamin az agyam stb., nagyon rossz. Ha felteszem magamnak a kérdést, hogy szeretném-e még folytatni ezt, akkor egyértelműen nem a válaszom. Ezt a három évet legyűrtem így, de nem volt könnyű és egyértelműen rossz hatással volt az egészségemre is.

Viszont az egyetemen kívül sem látok jobb lehetőséget. Gondolkoztam más egyetemi szakokon is, de más szakon tanulóktól is mindig azt hallom, hogy hasonlóképpen erőltetik az órai aktivitást, projektmunkákat stb. A szakmákkal is így vagyok, amihez lenne pici affinitásom vagy elérhetőnek érzem, az nagyrészt emberekkel való munka és nem tudom elképzelni magam ilyen munkahelyen, szerintem megölném magam egy hónap után. Az alapdiplomámmal önmagában nem sok mindent tudok kezdeni, de az így elérhető munkák is ebbe a kategóriába esnek. Valamint egyáltalán nem nézem le a fizikai munkát stb. végzőket, de az is bennem, hogy ha már egyetemre jártam, nyelvvizsgát szereztem stb., akkor nem is rakodómunkásként szeretném leélni az életemet.


2022. febr. 24. 13:54
1 2
 1/13 NTBS ***** válasza:
12%
Ha érzel magadban erőt, akkor igen. A félelmeidet neked kell legyőzni. Azért hidd el egyik-másik diplomás nem keress olyan jól mint egy-két jól képzett szakmunkás.
2022. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Még jó, hogy erőltetik az órai aktivitást. Egyre inkább ez az irány már a középiskolától. Bele kell szokni mondom ezt 6 éves képzés után. Nekem se volt könnyű, de az életben is fogsz másokkal együttműködve dolgozni.
2022. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Menj távoktatási/levelező szakra.


Amúgy nekem nem kellett ilyen hülyeségeket csinálni, műszaki szakon pl nem divat.

2022. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

3#-al értek egyet, próbáld ki a levelezőt, ott is be kell járni de kevesebbet és sokkal másabb a közeg/oktatók hozzáállása.


Akár szünetet is tarthatsz egyetem után, nem kell azonnal menni utána

2022. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szünettel és a levelezővel is ugyanaz a problémám, hogy akkor mégis mit csinálnék?! Amilyen munkahelyekre elmehetnék dolgozni, szerintem egy hónap után megölném magam. Nem tudom elképzelni, hogy pl. ügyfélszolgálaton, vendéglátásban, kereskedelemben stb. dolgozzak, nagyon nem az én világom, lehet fel sem vennének ilyen pozícióba.
2022. febr. 26. 11:07
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A kérdező alkalmatlan a közösségi létre. Sem tanulni, sem dolgozni nem tud ilyen gondolkodással. Rendet kellene tenni az agyában, akár segítséggel is.
2022. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezzel nem annyira értek egyet. Általános vagy középiskolában is egy osztályközösség tagja voltam, évek óta kollégista vagyok, mindig voltak és most is vannak barátaim, a szaktársaimmal is jó a viszonyom, szerintem nem a közösségi léttel van a problémám. A páros / csoportos feladatokkal vagy a munkával sem az a gondom, hogy másokkal kell együtt dolgoznom, kommunikálnom stb. Bennem nincsen egy erős közlésvágy, nem akarom mindenkinek a tudtára adni a gondolataimat vagy érzéseimet, nem akarom szerepeltetni magam, nem akarok állandóan versengeni, nem akarom magam eladni, nem akarom magamat mutogatni, nem akarom bizonygatni vagy fitogtatni a képességeimet, nem akarok jópofizni, nem akarok megnyerni embereket, nem akarok veszekedni, nem akarok elnyomni másokat stb. és az ilyen szituációkban nagyon rosszul érzem magam, nem tudok ezzel azonosulni és azt érzem rám erőltetnek valamit, ami nem én vagyok. Az egyetem pedig alapvetően erről szól. Emiatt sokszor háttérbe kerülök másokkal szemben és egész életemben piszkáltak is emiatt. Szerintem ennek hatására alakult ki bennem ez a fajta szorongás is.
2022. febr. 26. 13:54
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne járj egyetemre. Egyébként amit leírtál, számomra elfogadhatatlan, annál is inkább, mert az egyetem nem erről szól.Szerintem mentálisan beteg vagy, kezeltesd magad. A munka világa ettől sokkal kegyetlenebb tud lenni, akkor mi lesz veled?
2022. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom neked milyen tapasztalataid vannak az egyetemmel, de nekem az, amit leírtam, ezen nem fogok veled vitatkozni. Az oktatók hozzáállása is ezt tükrözi, illetve sajnos a csoporttársaim között is nagyon sokan vannak, akik így gondolkoznak. Például egy csoportos feladat sem úgy néz ki, hogy akkor összeül a csapat, felosztjuk a feladatokat, összedolgozunk, segítünk egymásnak, együtt megoldjuk, összedobjuk amink van stb., hanem ott is a versengés megy, hogy ki melyik témát akarja magának, ki mennyit dolgozott vele, ki érdemel jobb jegyet, kit dicsér meg a tanár stb. Volt mikor például az egyik csoporttársam leordította a fejemet amiért én elloptam a témáját és nem volt hajlandó együtt dolgozni velem, holott csak arról volt szó, hogy több téma volt mint hallgató és emiatt osztoznunk kellett egy témán, így osztott be minket az oktató. Volt aki elkérte a házim, lemásolta, majd bejelentette, hogy egyedül neki volt kész az egész csoportban és mindenki róla másolta. Volt olyan oktató, aki csalással vádolt és bukással fenyegetett a vizsga után, mert "nem nézem ki magából, hogy ezt tudja", mert az óráin nem voltam aktív és nem jártam hozzá fogadóórára (ezt ő maga mondta). Tudnám még sorolni, sajnos egyáltalán nem csak a tudáson és a képességeken múlik, sőt szinte az számít a legkevesebbet.
2022. febr. 26. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Egy munkára is alkalmatlan nebántsvirág vagy. Nem képzésre lenne szükséged jelenleg, hanem terápiára a normális működéshez.
2022. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!