Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszereket ajánlotok...

Milyen módszereket ajánlotok kötött szöveg,memoriter tanulására?

Figyelt kérdés

#tanulás #memoriter #kötött szöveg
2022. febr. 27. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Még mindig itt tart a droid képző közoktatás?
2022. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leghatékonyabb megoldás, hogy hallgatod a szöveget, közben pedig olvasod. Ha versről van szó, akkor valószínűleg Youtube-on megtalálható valamelyik színész előadásában, ami még a vers központozásában is nagy segítség.

Ha egyszerű szövegről van szó, akkor érdemes felmonda(t)nod hangrögzítőre, így meglesz a megfelelő hanganyagod, hogy a módszert tudd használni.

2022. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi jó praktika nincs. Én azért hagytam ott a jogot, mert nem vagyok valami beszédes alapból sem, és napi 30-50 oldalnyi jogszabályt fejből visszamondásos állapotig egyszerűen nem bírtam megjegyezni. Anno a memoriterekkel is küszködtem, nekem nem áll rá az agyam a tartalmatlan süket szövegekre. És hiába elolvasom sokszor, a tartalma hellyel-közzel megmarad, ami tartós, hiszen egész tartós és erőteljes a hosszú távú memóriám, de akkor sem bírom szóról szóra visszaszajkózni.
2023. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!