Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott informatika...

Előrehozott informatika érettségihez milyen tippjeitek vannak?

Figyelt kérdés

Van felkészítő óránk, de a tanár nem nagyon magyaráz... Eddig fel adogatta a régebbi érettségi feladatokat meg kiadta a tételeket, desajnos a szövegszerkesztéses feladatok lassan mennek, a többi feladatban meg nem mindig értem hogy mit akar a szöveg😅

Amikor megnézem utána a videót ahol megcsinálják úgy egyszerűnek tűnik.

Weblap szerkesztést nem csináltunk, és az Accesst sem használtuk még...



2022. febr. 27. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szövegszerkesztésnél az a jó, ha gyakorolsz minél többet, és pontosan megismered a programot, tudod kapásból, hogy mi hol van. Ha jól ismered a programot, akkor az gyorsíthatja a feladatmegoldást. Szóval ne az érettségin kelljen keresgélned, hogy hol van ez meg amaz a funkció.


Amúgy meg lassan olvasd mindig a feladatokat, és mindig szedd részekre a feladatot. Szóval ha több mondatból áll az egyik alpont, akkor először csak az első mondatot olvasd el, és állj meg, és próbáld meg szóról szóra értelmezni, ha máshogy nem megy. Ha megérted, olvasd a következő mondatot. Esetleg közben nézd magát a feladatot, szóval magát az Excel táblát például, és értelmezd, hogy azok a mezők, amelyeket a feladatban említ, hol van, és pontosan az az oszlop mit is takar, mit is jelent.


A weblapszerkesztésen ne aggódj, az nagyon könnyű, ahhoz nem kell nagy gyakorlottság, viszont az Access... én azt mindig úgy utáltam. Még sosem használtad az Accesst? Azért azt nem kéne utolsó pillanatra hagyni, ha a tanár nem nagyon magyaráz, akkor a netes videók az egyetlen megoldás.

2022. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azóta egyszer használtam, de rengeteg idő volt mjre egyátalán a szöveget is betudtam írni😅

A weblapszerkesztést gyakoroltuk órán, az adatbázist még mindig nem...

2022. máj. 8. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!