Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a reális ár a használt...

Mi a reális ár a használt tankönyvek eladásakor?

Figyelt kérdés

Van pár tankönyvem, amiket el szeretnék adni, van köztük teljesen érintetlen és olyan is, amiben van egy nagyon kevés aláhúzgálás színes tollal. Ezeket milyen áron kellene meghirdetnem, hogy reális legyen? Gondolom eredeti áron még az érintetleneket sem kellene, mert akkor mindegy ha az ember boltban veszi meg, nem? De akkor mi alapján határozzam meg az árat?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. márc. 7. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Eredeti áron egyiket sem árulnám, mert teljesen jogosan merül fel a kérdés, hogyha meg lehet venni könyvesboltban/egyetemi (főiskolai) jegyzetboltban x forintért zsírújan(gerincmegtörés, minden gebasz,gikszer nélkül) , akkor ugyan miért éppen tőled vegye meg, ha ott még számlát is kérhet róla (amit adott esetben - ha van cége, munkahelye - még el is számolhat, te, mint magánszemély pedig nyilván nem tudsz róla számlát adni.)


Én az érintetleneknél egy 10, esetleg 15 százalékot engednék a bolti árból. (feszített maximum 20-at)

A használtakat pedig féláron, ha meg nagyon nyúzott, viseltes, agyonfirkált, akkor meg valami olyat találnék ki, ha 3-at fizetsz, 5-öt kapsz, 6-ot fizetsz, 8-at kapsz... ilyesmi... és kitalálnék egy árat.

2022. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Mindegy mennyit kérsz érte, ha kutya sem veszi meg. Én anno fél áron akartam eladni őket, a földrajz atlaszon meg függvény táblán kívül semmit nem vettek meg. Később egy tábla csokit kértem könyvenként és úgy se vitték el, végül leadtam papírgyűjtésen...


A tankönyveket rutinosan 3-4 évente átszerkesztik, lényegi tartalom nem változik, de nem egyeznek az oldalszámok, így a tanárok se díjazzák a régebbi kiadásokat, mert az óra negyede azzal megy el, hogy mindenki megtalálja az ő könyvében épp hol van az anyag.

2022. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szerintem nem mindegy, hogy milyen jegyzetekről van szó. Az én sulimban - angol szakon - annó 2001-2005 között a Cambridge Advanced, Cambridge Proficiency tankönyv plusz munkafüzet együtt már akkor is olyan 10-10.000 forint volt, azóta gondolom aktualizálták, beleraktak néhány tucat QR kódot meg minyavalyát, átdolgozták a mai kor igényeire és biztos minimum 2x ennyibe kerül. (ugyanez lehet igaz a mai Headway-ekre, Blueprint-ekre, Hotline-okra és kitudja milyen tankönyvekre - én régen ezekből tanultam, gondolom, ha a kiadóik nem mentek csődbe, akkor a régi, bevált neveken futtatják a tankönyveiket, csak odaírják, hogy New - beleraknak néhány külső webhelyre mutató QR-kódot, linket, ezt azt és máris van okuk újnak titulálni és a mai kor áraira szabni azt.)
2022. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha magánemberként, nem intézményes tanulásról van szó, akkor én az oktató/magántanár helyében ma már nem kényszeríteném rá a diákomat, hogy megvegye X tankönyvet, inkább magam állítanék neki össze a netről anyagokat (amit ha akar, maga fűzhet könyvvé), és inkább az óradíjba követelném meg a tarifát (ha van is miért, ha kap is érte valamit), nem pedig arra kényszeríteném, hogy egy bizonyos tankönyvet vásároljon meg.


Így magam tudom diktálni, hogy mi után mit tanítok meg, nem kell feltétlen egy tankönyv stílusát, szókincsét követnem... Mondjuk melósabb a tanár részéről ez, szó se róla...

2022. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, hogy középiskolai vagy egyetemi könyvekről van szó. A középiskolai tankönyvek ingyenesek ezért senki sem fogja tőled megvenni. Az egyetemi könyveimet én féláron adtam el.
2022. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Középiskolai és érettségire felkészítő könyvekről van szó. A használtak sincsenek agyonhasználva, jó állapotúak, csak pár (5-10) oldalon van bennük pár dolog aláhúzva (szerintem) igényesen.


4. válaszoló: Azzal teljesen egyetértek, hogy az a legjobb, ha egy tanár állít össze egy jó tananyagot, de most olyan embereket céloznék meg, akik vagy teljesen egyedül készülnek, vagy nem jó a tanáruk, vagy jó a tanáruk, de a biztonság kedvéért mégis szeretnének kiegészítésként venni 1-2 könyvet.

2.-es: Én úgy vettem észre, hogy ezeket a könyveket (biológia és kémia) nem szerkesztik át olyan nagyon-nagyon gyakran. Illetve, ha valaki nem tantermi oktatásra veszi, hanem csak magának otthonra, akkor szerintem mindegy, hogy melyik kiadás, hogyha a tartalom nem változik, csak az oldalszám.

2022. márc. 8. 12:21
 7/7 anonim válasza:
És a füzeteket érdemes megtartani? :)
2022. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!