Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnám leadni a már nem...

Petrezselymeskrumpli kérdése:

Hol tudnám leadni a már nem használt, de jó állapotú tankönyveimet?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és van egy csomó tankönyvem amit nem szívesen dobnék ki, inkább eladnám/leadnám valahol. A suliban a könyvtár ilyenkor nyáron már nincs nyitva (online meg nem szívesen kereskednék vele) szóval hova tudnám elvinni őket?

2018. jún. 19. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Tüzelőnek jó lesz az. Vagy leviheted a szelektív hulladékgyűjtőbe is. Évente változnak a könyvek, szóval lehet, hogy már a jövő tanévtől elavultak lesznek, mert gyakran változtatják a tananyagot. Ezáltal nem sok embernek fog kelleni.
2018. jún. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem akartam csak úgy kidobni vagy elégetni vagy ilyesmi, mert sajnálnám őket. Vannak köztük teljesen új könyvek, amit soha nem használtunk és nagyon drágák is voltak pl. több kötetes feladatgyüjtemények cd-kkel vagy nagyméretű kemény borítós könyvek. Először el akartam őket adni, mert tényleg hibátlan állapotban vannak, de nem hinném, hogy bárki is megvenné. Amit tudtam, azt elpasszoltam gimis ismerősöknek, mert ők tudják használni. Amit pedig nem, azt bevittem a suli könyvtárba és elfogadták. Változnak a könyvek és változik a tananyag, de van, ami ugyanaz pl. nálunk mindenki ugyanazokat az atlaszokat, függvénytáblát használta és az tényleg használható még akkor is, ha esetleg kijön egy újabb kiadás. Valamint nálunk a nyelvkönyveket sem szokták váltogatni, mert általában minden tanárnak megvan a kedvence és ugyanabból tanít. Sőt voltak olyan tanáraim is, akik kérték, hogy szerezzünk be régebbi könyveket is az órákra (könyvtárból vagy volt diákoktól), mert csomó minden volt, amit az újabbakból már kihagytak, de ők fontosnak tartották (mondjuk inkább faktokon volt ilyen). Viszont problémás volt, mert nem mindig jutott mindenkinek ezért év végén minket is megkért, hogy bizonyos könyveket adjunk le a könyvtárban, mert ők még tudnának dolgozni velük.


Úgyhogy szerintem a könyvtárban nyugodtan megkérdezheted (ha nem a nyáron, akkor elteszed és majd a tanév elején, de szerintem a nyáron is nyitva kell lenniük valamikor, pl. a tankönyveket is nyáron szokás intézni). Vagy még ismerősök között is megpróbálhatod szétosztani.

2018. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!