Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták mennyi ösztöndíja...

Egyetemisták mennyi ösztöndíjat/ szociális támogatás kaptok és melyik egyetemen?

Figyelt kérdés
A szaktársakkal beszélgetve kiderült, hogy van olyan, aki simán megtud élni az ösztöndíjakból.

2022. márc. 10. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az, aki munka nélkül, pusztán az ösztöndíjakból meg tud élni, nagyon ritka. A maximális szociális ösztöndíj és a maximális tanulmányi ösztöndíj együttesen nem éri el a havi 50 ezret. Ez legfeljebb annak elég a megélhetéshez, aki a szülőknél lakik és helybeli egyetemre jár. Akinek kollégiumot vagy albérletet kell fizetnie, annak nincs esélye megélni az ösztöndíjakból.
2022. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-re járok, és havi 20k tanulmányi ösztöndíjat kapok ebben a félevben
2022. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
26 ezer forint tanulmányi ösztöndíjat kapok havonta, szintén ELTE.
2022. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a maximális tanulmányi ösztöndíj 40-50k körül van. Ehhez olyan 6.5-7.5 körüli kki kell. Én ebből kolisként még tudnék élni szűkösen. Mondjuk akkor ha csak ennyi bevételem lenne kapnék szociális ösztöndíjat is. A szociális ösztöndíjról nem tudok semmit.

Nekem amúgy csak kb 15k az ösztöndíjam, de dolgozom mellette. Szerintem nem éri meg alibi krediteket felvenni az ösztöndíj érdekében, de nem mindenkinek ugyanaz a célja.

2022. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a szemeszterben 12300 Ft-ot kapok jó átlagra. Szociális ösztöndíjat nem kapok . Otthon lakok, a szüleim támogatnak. Egyetem mellett nincs időm dolgozni.

Orvostanhallgató

2022. márc. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én 5,23-as KKI-re kapok 22 800 Ft-ot. Persze ez ugye függ attól is, hogy hányadik vagyok a KKI rangsorban. De szerintem is nehéz megélni csak ösztöndíjból. Ahhoz több ösztöndíj is kell, el kell nyerni különlegesebbeket is.

De semmi sem lehetetlen. ;)

2022. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!