Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12. évfolyamban 250+ hiányzás....

12. évfolyamban 250+ hiányzás. Mi történhet? Mit tegyek? Mennyire befolyásolja mindez az érettségimet?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult az iskolai életem szóval hogy érthetőbb legyen:Álltalános után egy gimnáziumban folytattam tanulmányaim, először nyelvin majd a következö 2 évet (9,10) sima gimin. Különböző okok miatt átiratkoztam egy szakképző gimnáziumba ahol jelenleg pézügyön vagyok (felvettek rá attól független hogy a 9 és 10 évem nincs meg belőle ami vegett bizonyos tantárgyakból 2 évnyi anyaggal vizsgát tettem). Sok rosz dolog történt a családomon belül is meg csak személyesen velem is ami a depressziómat megnehezítette. Egyre roszabbul vagyok lelkileg de már testileg is és ezt az évemet nagyon elhanyagoltam főleg emiatt, hogy pontosabb legyek mindent megtettem hogy minnél kevesebbet kelljen bent lennem az osztályban mert már nem birom (tanulni szeretnék mert nagyon élvezem a szakmai órákat is de ami az osztályban és a fejemben folyik arra késztet hogy ne menjek). Nem meglepő hogy már félévkor összeszedtem a 250 óra hiányzást (jelenleg kb. 450 óra ami tudom rengeteg), de nem mondanám magam rossz tanulónak mert félévkor is 4,3 átlaggal voltam. Ugyanez megtörtént velem 10. osztályban is és akkor megvolt minden jegyem mert bepótoltam mindent így simán átengedtek, viszont most kezdek félni hogy mi lesz. Rátesz egy lapáttal az is hogy apám a feléről sem tud (tulságosan nagy csalódás vagyok anélkül is hogy ezeket a "lógásokat" megmondjam neki vagy hadjam hogy rájöjjön hiszen neki is van elég problémája nélkülem is). Most lesz 3 hete hogy nem megyek és osztályfőnököm az igazgatónővel együtt meg akar látogatni minket mikor apám szabadságon van pont. Az osztályfőnököm és az igazgatónő is jóemberek soakt segítenek ha kell figyelnenk ránk és nem csak leszarnak mindekt mint az eddigi iskoláimban így nekik sem akarnék gondot okozni.

Most jonnek a kérdések:

1. Ha minden jegyemet bepótolom évvégéig kell osztályozót írnom?

2. Ha kell akkor hogy fog történni így érettségi előtt, mennyire

befolyásolhatja az érettségit? (Matekból emelteznék, arra van valami

hatása)

3. Van valamilyen megoldás amivel nem kellene bemennem már

idén iskolába és itthon tanuljak? (esetleg magántanulónak menjek erre

a kis időre?)

A utolsó kérdésem kicsit más:

Mondjak el mindent őszintén mindenkinek vagy csak egy kifogást? Lehetséges hogy az igazgatónő csak kicsap az iskolából?



2022. márc. 10. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A 450 órából mennyi az igazolt? Mert ha 50 óra igazolatlan van, akkor már rég meg kellett volna vonniuk a családi pótlékot, az meg azért fel kellett, hogy tűnjön apádnak...


1. Ha mindenből le tudnak zárni, nem fognak szarakodni veled.

2. Annyira befolyásolja, hogy ha nem engednek tovább 12.-ből, akkor előrehozott érettséginek fog minősülni az érettségid, a 12. osztályt pedig értelemszerűen újra kell járnod.

3. Nincs megoldás. Azért, mert neked derogál iskolába járni, nem fogják megadni a magántanulóit.

2022. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi hiányzás miatt a tantestület nem engedélyezi az osztályozó vizsgák letételét sem. Évet kell ismételni, ez a legvalószínűbbe, tehát érettségit se fogsz tudni letenni idén.

Ha 30 óra igazolatalod van esetleg, akkor a családi pótlékot is megvonják.

Magántanulói státusz már nincs, de ha lenne is, kevés az idő az elbírálásához.

2022. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
81%
Szerintem kérdezd meg az osztályfőnöködet vagy az igazgatót. De én úgy tudom, hogy 250 óra után osztályozó vizsga van a jegyektől függetlenül.
2022. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: elvileg most eltöröltél a 250 óra hiányzást, bár a 30%-os témát nem biztos. Szóval ennek utána kell járni
2022. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
nem törölték el, ha van elég jegy átengednek, ha nincs akkor nem.. Viszont 450 óra elég sok, nekem is van vagy 280 de én 2x voltam COVIDOS és IBS-es vagyok így gondolom ez elég indok, miért van annyi..
2022. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!