Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom rávenni magam...

Miért nem tudom rávenni magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Soha korábban nem tanultam még egy büdös szót sem, csak ha nagyon kellett. Az utóbbi két évben próbálkoztam, de előjöttek a problémák... Sokszor nehezen megy a szövegértés, bár ez javult az utóbbi időben és sokszor elkalandozom. Volt, hogy 100 percet szenvedtem pár szem oldalnak a megtanulásával, mert nem értettem, ami le volt írva. Próbáltam koncentrálni és odafigyelni, de az első 25 perc után már felidegesítettem magam. Ez volt pár napja. Azóta egy büdös szót nem tanulok. Ma rá szerettem volna magam rávenni, de sikertelenül. Majd holnap...


A fő probléma nem is ennek a hétnek a kihagyásával van, hanem azzal, hogy ez egy ideje nagyon rendszeressé vált... Rendszeresen vannak ilyen időszakaim.

A tanulás gondolatától is megrémülök és rám szokott törni enyhe lámpaláz is, mielőtt belekezdek. Ez már régóta van így. Ez akkor is így volt, amikor rendszeresen készültem.


Aztán csodálkozunk, hogy a Gyári munkás Marika miért nem tanul... Hát lehet ő is azért nem, mert nehezen tanul és ez számára kudarcélmény. Lámpa láza van neki is, mint nekem.



2022. márc. 11. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan tör rád "enyhe lámpaláz" a tanulástól? Közönség előtt tanulsz vagy WTF?


A megoldás egyszerű: akaratgyenge vagy.

2022. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én se tanultad nagyon. Főleg amit tudtam, hogy semmi értelme

es sose fogom használni. Figyelj órán és max minimalisan kell tanulnod.

2022. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 Nem biztos, hogy akaratgyenge.


Lehet ennek oka figyelemzavar is amely lehet veleszületett, illetve valami befolyásoló tényező által kiváltott. Pl telefon, tv, hangos család, stb...

2022. márc. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szöveg alapján én nem gondolnám, hogy figyelemzavara lenne, egyszerűen az önálló tanulás nem megy neki.
2022. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!