Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen matek könyvet ajánlanátok?

Milyen matek könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, ès nagyon szeretem a matekot ès a fizikát, mindkettőből 5,00 az átlagom, viszont sajnos a felvételit elrontottam ezèrt nem sikerült egy erős gimnáziumba kerülni, ès nem túl nehéz így a matek. Szívesen tanulnèk szabadidőmben plusszba matekot, tudnátok ajánlani jó könyveket, amiből tudnék plusszba tanulni?

2022. márc. 13. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Thomas-féle kalkulus könyvek mehetnek, helyedben elkezdenék alapozni az egyetemi matekra, ha úgy is szereted akkor miért ne. Meg persze az emelt matek gyerekjáték lesz ha túl van az első pár köteten.
2022. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
#1, 9.-es nem fogja megérteni a Thomas-féle kalkulust, mert nincs elég előképzettsége... Ettől függetlenül hasznos könyv, a későbbiekben érdemes beszereznie.
2022. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Obádovics

Utána majd frissítesz.

2022. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Baluba ***** válasza:
100%
Ha a problémamegoldó képességedet szeretnéd fejleszteni, akkor Róka Sándor 2000/2500 feladat ez elemi matematika köréből.
2022. márc. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak nagyon jó könyvek.Attól függ mi a célod.Gondolom nem csak átakarsz menni érettségin 2-sel,hanem ilyen irányba akarsz tovább menni egyetemre.Nemcsak könyveket fogok írni,hanem videókat is.Nekem a száraz elmélet mellett rengeteget segítenek az anyag gyorsabb,mélyebb megértésében is...


Na szóval,mivek 9.-es vagy ezért az alapdolgokat tanuljátok mégcsak,ezért Obádovics című matematika könyv remek összefoglaló és bevezető.Az egész gimnáziumi anyagot lefedi elméletből.Feladatokhoz sok a példatár:

2022. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A bólyai sorozat,ami sokat segített nekem annó,de ehhez kellene bizonyos alaptudás,mert néhol elég bonyolult


Videók:

Távoktatás magyar nyelven [link] Talán ez a legjobb kezdésnek neked.Lefedi a teljes 4 év anyagát évfolyamonként.Viszont sokkal bővebb.Ha végig csinálod,és minden megértesz belőle,akkor matek 1-ből átfogszmenni.Tapasztalat.Én ezekből a videókból készültem,napi 3-4 videó féléven keresztül+rengeteg gyakorlással kihoztam a matekomat 5-re mérnökin.


[link] Szabó Tamás videói-Ezek is nagyon jók.De ide azért nem árt már tudni legalább a 9-10-es anyagot nagyon.Onnatól már lehet.Ezek már bőven túl haladják a középiskolai szintet.Mérnököknek meg informatikusoknak szánt videók.Ha már nagyon penge vagy,akkor ezek mehetnek.Így garantáltan átmész első félévben.


Még akit nagyon bírok,az Márknak a videói: https://www.youtube.com/channel/UClFwXBenrTboh9UIYGyvJZQ/pla..

Ez is mérnököknek készült,kicsit elméletibb a Szabó Tamás-féle videóknál,de kb. ugyanazokat a témaköröket dolgozzák fel máshogy magyarázva.Ezek mellé künyven a Thomas-féle kalkulus.

2022. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 22. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Most vettem észre,hogy fizikához is kellene.

Itt is van néhány

Kezdésnek könyvből a Szalai Béla c. könyv remek bevezető.Közép és emelt szintre is

Feladat gyűjteménynek a Dér-Radnay-Soós.Ez alapmű kb.

Videó és további feladatok

[link]


Itt vannak célirányosan érettségire felkészítő videók és feladatok.Elég sok,de részletes.Ezek alapoknak nagyon jók


Ha kicsit komolyabbra vágysz már,akkor a Holics László Fizika(a nagy kék,akadémiai kiadás).Ide kell már az emelt matek,mert részletesebb jóval mint a Szalai.Ez már egyetemi bevezető kb.

Jobb ezután a Hudson-Nelson.Ez már mérnöki fizika.Ide már alapelváras a matek,hogy érsd.

Ha meg még több kell,akkor már a [link] csatorna.

Ide már fizikusoknak szánt előadások és gyakorlatok vannak feltölve.A mechanikával kezd.És akkor fokozatosan lehet haladni.

Ide talán már Budó Ágoston kísérleti fizika sorozat a jó.

2022. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!