Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit változik a ponthatár?

Mennyit változik a ponthatár?

Figyelt kérdés

Ha tavaly 353 pont volt az anglisztikán a felvétel, legrosszabb esetben ez kb mennyivel emelkedhet?

És még egy kérdés: 2011.jan.1-től a nyelvvizsga már 28 pont lesz?


2010. szept. 13. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
legrosszabb esetben 127-et
2010. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ennek az idiótaságnak köszönthetően, -hogy érettségizz emelt szinten, mert a többi pontszámot csökkentik- ezzel arányosan fog csökkenni a ponthatár. Mert két tárgyból már nem éri meg emelt szintezni és a pluszpontok egy nyelvvizsgával és egy emelttel is csak 68, pffff, és még az emelt se nagyon lesz 90% felett.
2010. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Anglisztikán évek óta elég stabil a ponthatár. Várhatóan jövőre csak kicsit megy fentebb, mert 50 pont jár majd az emelt szintű érettségiért. Szóval én olyan 365-370-re saccolom a ponthatárt.

A nyelvvizsgáért kevesebb pont jár majd, igen, viszont mivel az angol emeltért már kapsz majd pontot, ezért nem lesz szükséged további pluszra.

Ha még van kérdésed a szakról, kérdezz nyugodtan, én most végeztem angolon. :-)

2010. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Hát ha már így megkérdezted, akkor lenne:D Kb milyen szintű tudással érdemes odamenni? elvileg az emelt érettségi az B2(középfok), tehát az elegendő? Mennyire nehéz megérteni a tanárokat, és mennyire nehezek a vizsgák, nehéz megtanulni, sok időt vesz igénybe? Köszi előre is.
2010. szept. 13. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Jövőre még 40 pontot fogsz kapni az emelt szintű érettségiért.
2010. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Válaszolván az új kérdésedre: egy erős középfok ajánlott, mert 1 év alatt a felsőfok alját kell elérni (legalábbis a Debreceni Egyetemen). A tárgyak és a tanárok nagyon függenek attól, hogy melyik egyetemre mész, ezért arról nem tudok érdemben nyilatkozni.
2010. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem unalmas egyébként angol kultúrát meg ilyeneket tanulni?
2010. szept. 14. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!