Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Évente mennyit változik a...

Évente mennyit változik a ponthatár?

Figyelt kérdés

Ha tavaly egy egyetemen, egy szakon 196 volt a ponthatár, és nekem 200 felett van, valószínű, hogy idén felvesznek?

Első helyen jelöltem.


2009. febr. 20. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valtozo. A regi rendszerben max. 5-6 pontot emelkedett evente a ponthatar. Az u, 480-as rendszer azonban meg csak 2. eve megy, es ezert nem lehet messzemeno statisztikakat levonni belole. Nem tudom, mennyi az a "200 felett", illetve melyik szakrol van szo, de eselyed mindenkepp van. Azert valoszinunek meg nem neveznem, de nem remenytelen. Pont es szakfuggo.
2009. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
attól függ hányan jelentkeznek (és milyen eredményekkel )az adott suli adott szakjára...ha sok rossz eredmény születik, lejjebb megy a határ,meg akkor is ha kevesen jelentkeznek.fordított esetben akár megugorhat..mindenképp jelölj meg mást is,ha ragaszkodsz a szakhoz akkor más suliban...
2009. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jogász szak. ( OLK )
2009. febr. 20. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem jo eselyeid vannak :) Nem a szakot szolom le, de ezt kevesen vallaljak be levelezon, igy gondolom, hogy 200-on felul siman bentlehetsz. Azert legyen mentooved.
2009. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. febr. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!