Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy érettségi mennyire meghatá...

Egy érettségi mennyire meghatározó az életben (és az eredménye)?

Figyelt kérdés

Ha azt vesszük alapul, hogy műveltségben számít leginkább ez a végzettség. Biztos vannak akiknek ez nem elég és többet akarnak pl. egyetemi/főiskolai diplomás végzettség, OKJ. Vagy vannak akiknek épp ellenkezőleg: nem sikerült érettségijük, vagy 8 évet végeztek az általános iskolában csak.

Nekem egyébként van érettségim nem vagyok büszke az eredményeire, de arra igen, hogy összejött és hogy letettem (eddig ez legnagyobb életművem). Az érettségi nagyjából középszerűnek számít a társadalmi rétegben?



2022. márc. 19. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem számít az érettségi magában. Az csak egy beugró magasabb iskolába. Ha nem akarod továbbképezni magad, akkor semmire sem jó.
2022. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
1. Ma már elképzelhetetlen, hogy valaki ne képezze tovább magát. Az érettségi eredménye ezért is fontos, de ha nem sikerül jól, később lehet javítani, szintet emelni / akkor már persze fizetni kell./
2022. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen környezetben élsz. Vannak olyan települések, ahol egy érettségi már kiemelkedően jó, nyilván az ottani emberek számára max a 8 általános, esetleg 1-2 gimnáziumi osztály a normális, efelett már az "elérhetetlen" kategória van.

Máshol meg alapdiploma a belépő, ott egy érettségivel bíró egyénre kerek szemekkel néznek, hogy mégis mit szeretne.


Szóval igen, ha az egész társadalmat vesszük Magyarországon, akkor az érettségi középszerű, de ha kivesszük az időseket (akik ugye nem mind szereztek érettségit, diplomát, inkább szakmát vagy azt sem), illetve a 8-10 osztállyal tengődőket, akkor nem középszerű, hanem inkább alap dolog az érettségi.

2022. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi az én szememben csak a tanulásra jó (akár szakma akár felsőfok) illetve munkához. De alapvetően önmagában semmit nem ér. Lassan diplomája is lesz mindenkinek. Míg régen ezek (kb 40 évvel ezelött) különlegesnek számítottak.
2022. márc. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok, nyilván nekem ez csak egy beugró volt oda. A családban (a 88 éves mamámnak is) szinte mindenki diplomás . Nyilván az érettségi nekünk nem egy nagy szám. Viszont régen ez nem így volt( mondjuk akkor több is volt a szakmunkás , mint most).

Az érettségi nem arányos a műveltséggel, ahhoz több kell. Az érettségi egy papír .

Sajnos a mai napig vannak olyan elmaradott régiók az országban , ahol az érettségi nagy szám .

2022. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!