Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogy hivatkoz...

Ebben az esetben hogy hivatkozzak helyesen szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
Szövegközi hivatkozást kell alkalmazni. Olyan tématerületről írok, haol főleg oncepciókat, rendeleteket kell irodalomként feldolgozni. Egyenként több száz oldalasak, így 1-1 bekezdésben többször is kell hivatkoznom ugyanannarra a dokumentumra. Meg még van amikor később is. Szövegközi huivatkozásba beleírhatom az oldalszámot, hogy egyértelmű legyen? Csak mert ha az irodalomjegyzékben felsorolok adott dokumentumon belül vagy húsz oldaltartományt, abból a jó ég nem bogozza ki, hogy mikor melyiket használtam fel. Korrektebbnek tűnne, ha szövegközben az oldalt is jelölném. Ezt így lehet? És ha ezt minden esetben megteszem, akkor az irodalomjegyzékben nem kell feltüntetni az oldalszámokat?

2022. márc. 24. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalomjegyzékben egyszer fel kell jegyezned magát a forrást (de ne legyen duplikáció, nem kell 5x kiírni ugyanazt a forrást).


Magában a dolgozat szövegében pedig hivatkoznod kell rá akár többször is. Szerintem érdemes feltűntettni az oldalszámot, az neked is és az értékelőknek is segít, hogy éppen melyik oldalát használod a forrásnak. Gondolom tudod, nálatok mi az elvárt hivatkozásirendszer és ott hogyan kell helyesen feltűntettni az oldalszámot.

2022. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ahhoz igazodtam amit a vizsgaszabályzat erre vonatkozóan ír, de a szövegközi oldalszám hivatkozásra nem találtam passzust, mindenhol az irodalomjegyzékben írja. Ami érthető is, ha az ember könyvekből, cikkekből dolgozik és egyszer vagy max kétszer hivatkozik ugyanarra a műre, kis terjedelemben. De ha az ember átfogóan értékel több száz oldalas dokumentációkat és emel ki belőle részleteket elengedhetetlen az oldalszám, hogy valahogy el lehessen igazodni. Egyébként ahány szakdolgozatot látok, annyi féle. Azt tudom, hogy irodalomjegyzékben csak egyszer kell egy forrást feltüntetni, éppen ezért láttam jobbnak én is, ha mindenhova odaírom az egyes források oldalszámait, mint az irodalomban felsorolni az összes felhasznált oldalt. Köszönöm.
2022. márc. 24. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!