Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira mennyire kell fizika?

Orvosira mennyire kell fizika?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, és orvos szeretnék lenni. De a fizika nem az erősségem. Teljesen átlagos vagyok belőle szerintem. Ettől van esélyem orvosira?
2022. márc. 31. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Pécsről tudok nyilatkozni, semmi hátrányom nem származott belőle, hogy szintén nem tartozott az erősségeim közé a fizika, úgyhogy egyáltalán ne parázz miatta. 😃
2022. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xp ali ***** válasza:
Tanulnak fizikát, és aki gyenge belőle az szenved vele. De sztem sokkal könnyebben és gyorsabban pótolható, mint pl. a biosz/kémia tudás hiánya.
2022. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legyen egy alaptudásod fizikából, nem kell emelt szinten tudni, de azért ismerd például a hang, fény mint hullámok jellemzését, hullámtulajdonságaikat, lencséket, képalkotást. Tudd mi az a röntgen sugár, fotonok, pozitron, radioaktivitás, stb. Ennyi igazán elvárható egy orvostól.
2022. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!